Drugi nieładny podbródek to nie tylko problem osób otyłych – często wina leży również po stronie genów. Warstwa tkanki tłuszczowej w okolicach żuchwy sprawia, że kontury twarzy nie są zarysowane, wygląda ona na pełniejszą i brzydko prezentuje się przede wszystkim z profilu. Druga broda dodaje również lat. Można ją delikatnie zamaskować makijażem lub też odpowiednią fryzurą, ale takie rozwiązania nie są zbyt satysfakcjonujące. Dlatego podpowiadamy, co można zrobić, by pozbyć się tego defektu.

Otyłość czy geny?

Jeśli dotyczy Cię problem drugiego podbródka, w pierwszej kolejności zastanów się, czy borykają się z nim Twoi najbliżsi – jeśli tak, to oznacza, że jest to cecha odziedziczona genetycznie. W przeciwnym razie przyczyną tego defektu jest otyłość czy nawet nieznaczna nadwaga. Niestety zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku pozbycie się tłuszczu z tego miejsca na własną rękę jest dość ciężkie.

Komórki tłuszczowe zlokalizowane w okolicy podbródka są połączone w większe grupy oraz mało ukrwione (otoczone są tkanką włóknistą, która nie przepuszcza dużej ilości naczyń krwionośnych), a ukrwienie zdecydowanie wspomaga proces spalania tłuszczu. Przyczyną powstawania drugiego podbródka może być także nieodpowiednia postawa ciała.

Garbienie się i wciskanie brody w szyję sprawiają, że mięśnie szyjne wiotczeją, a rozrasta się tkanka tłuszczowa. Przyczyną tego defektu może być również spanie na zbyt grubej poduszce – wówczas broda opada na klatkę piersiową.

Na początek ćwiczenia na podbródek

Starania o pięknie zarysowany podbródek można zacząć od prostych ćwiczeń – wystarczy poświęcić na nie kilka minut dziennie. Można głośno i szeroko wymawiać ciąg głosek e, i, o, u; wyciągać do przodu i naprężać szyję na kilka minut, stopniowo wydłużając czas ćwiczenia; napinając mięśnie, przesuwać dolną szczękę  na boki; maszerować z książką na głowie czy też regularnie odwiedzać basen i pływać żabką. Ważna jest również pielęgnacja skóry – drugi podbródek należy oklepywać kremami ujędrniającymi, tak aby skóra nie wiotczała i nie opadała bardziej.

Propozycja salonu kosmetycznego

Zmniejszyć, a nawet zlikwidować drugi podbródek można dzięki nowoczesnym zabiegom kosmetycznym. Jednym z nich jest lipoliza iniekcyjna. Polega ona na wstrzykiwaniu w tkankę substancji o nazwie fosfatydylocholina – płynnej lecytyny. Pozwala ona na rozerwanie komórek tłuszczowych, a więc do redukcji tkanki tłuszczowej.

Z miejsca podania substancja transportowana jest do wątroby, gdzie następuje rozpad tłuszczów i wydalenie ich z organizmu. Lipoliza jest bezbolesna, a jej efekty pojawiają się stopniowo w ciągu miesiąca. Co najważniejsze redukcja drugiego podbródka jest trwała, a dzięki stopniowemu oddalaniu tłuszczu skóra nie wiotczeje i nie ma ryzyka jej obwiśnięcia.

Źródło: Klinikakrajewski.pl – Usuwanie tatuażu Radom

Reklama

Reklama

Polecamy