Kiedy rozglądamy się za zabiegami poprawiającymi wygląd naszej skóry, coraz częściej trafić możemy na informację o tych wykonywanych przy użyciu Secret RF. Korzystają z niej zarówno osoby z naszego otoczenia, jak i gwiazdy znane nam tylko z kinowych ekranów. Skąd bierze się popularność radiofrekwencji mikroigłowej Secret 2.0?

Jak działa radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa stanowi technologię, która pozwala na prowadzenie cieniutkich igieł na określoną głębokość. Dzięki temu mamy możliwość precyzyjnego działania w wybranych obszarach skóry. Dzięki zastosowaniu fal radiowych unikamy przy tym ryzyka poparzeń, mimo że zabieg polega na nagrzewaniu fragmentu tkanki.

Jak radiofrekwencja działa na skórę?

Fale radiowe w połączeniu z precyzją cienkich igieł sprawiają, że przy pomocy urządzenia Secret RF uzyskać możemy co najmniej dwa rodzaje efektów na skórze. Pierwszy z nich związany jest z techniką termo-kolagulacji i niekiedy dodatkowym użyciem elektrody igłowej. Technika ta pozwala na przeprowadzenie zabiegów, które na celu mają:

  • Zmniejszanie widoczności blizn,
  • Leczenie trądziku,
  • Domykanie naczynek.

Drugi rodzaj zabiegów stanowi te standardowo wykonywane dla poprawy wyglądu naszej skóry. Secret RF używany jest tu dla osiągnięcia takich efektów jak:

Czy radiofrekwencja mikroigłowa jest bezpieczna?

Choć zestawienie informacji o igłach, nieważne jak małych, z faktem nagrzewania tkanki skóry może budzić pewne wątpliwości, to w praktyce zabieg okazuje się zupełnie bezpieczny. Dzięki temu, że Secret RF wykorzystuje fale radiowe, nie ma żadnego ryzyka przegrzania skóry, a więc wystąpienia poparzeń.

Wprowadzone w ten sposób fale radiowe działają na głębokości zaledwie pomiędzy 0,5 a 3,5 milimetrów pod powierzchnią skóry. Wytwarzana przez nie energia nagrzewa tkankę, doprowadzając ją do delikatnego  kontrolowanego przegrzania. Wytworzone w ten sposób punkty koagulacji rozpoczynają proces regeneracji skóry oraz tworzenia się w tkance nowych struktur kolagenowych. To właśnie dzięki temu przy użyciu Secret RF uzyskujemy efekt jakim jest między innymi lifting lub zwiększenie jędrności skóry.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Zabiegi przy użyciu Secret RF są lubiane między innymi ze względu na to, że nie wymagają długiej ani uciążliwej rekonwalescencji. Choć bezpośrednio po sesji może wystąpić niewielki rumień lub obrzęk, to mija on do czterech godzin. Nie musimy rezygnować z żadnych aktywności ani spotkań towarzyskich.

Radiofrekwencja mikroigłowa jest więc zabiegiem bezpiecznym i odpowiednim dla każdego rodzaju skóry. Dzięki precyzyjnym igłom, Secret RF stosować można nawet na cienkiej i delikatnej skórze powiek. Rekonwalescencja jest szybka, a efekty utrzymują się na długo.

Reklama

Reklama

Polecamy