Przedłużanie rzęs jest usługą, która staje się coraz częściej poszukiwana przez klientki. Profesjonalne szkolenie z przedłużania rzęs będzie zatem inwestycją, która powinna szybko się zwrócić. Trzeba jednak wybrać dobrze prowadzony kurs, by efekty naszej pracy były dla przyszłych klientek jak najbardziej satysfakcjonujące. Jak wybrać dobre szkolenie z tego zakresu i na co zwrócić uwagę porównując oferty kursów?

Opinie i certyfikaty

Wpisując w wyszukiwarkę przykładowe hasło ” szkolenie rzęsy 1:1“, znajdziemy setki ofert. Jak pośród takiej mnogości szkoleń wybrać takie, które przyniesie konkretne i profesjonalne umiejętności? Jedną z pierwszych kwestii, jakie powinno się sprawdzić, są opinie kursantek. W ten sposób zmniejszymy ryzyko trafienia na kurs, który nie jest niestety prowadzony do końca profesjonalnie. Dobrze byłoby też, gdyby konkretna jednostka prowadząca szkolenie miała możliwość wydawania certyfikatów. Stanowi to potwierdzenie nabytych umiejętności, które można przedstawić zarówno potencjalnym klientkom, jak i ewentualnemu przyszłemu pracodawcy. Jeśli certyfikat został zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, oznacza to także wysoką jakość merytoryczną.

Warunki kursu

Jeśli chodzi o ogólne warunki kursu, znacząco różnią się one od siebie w różnych jednostkach szkoleniowych. Czynnikami które będą determinowały wybór są zarówno ilość czasu, jaki możemy poświęcić na szkolenie, jak i środki finansowe jakie możemy na nie przeznaczyć. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest oczywiście kurs prowadzony w stosunkowo niewielkiej grupie, szczególnie jeśli osoba szkoląca się dopiero zaczyna swoją przygodę ze stylizacją rzęs. Na rynku dostępne są kursy prowadzone w grupach kilkunasto- lub nawet kilkudziesięciu osobowych, jednak łatwo wyobrazić sobie, że możliwość korekty ewentualnych błędów przez instruktora jest wtedy ograniczona. Rozwiązaniem nieco droższym, ale zdecydowanie bardziej efektywnym jest szkolenie indywidualne, bądź przeprowadzane w niewielkiej, maksymalnie trzyosobowej grupie. Zyskujemy wtedy pewność, że osoba prowadząca kurs będzie w stanie poświęcić nam odpowiednią ilość czasu na wyjaśnienie wątpliwości, zwrócenie uwagi na popełniane błędy i ewentualne konsultacje.

Program kursu

Również same programy kursów potrafią być mocno zróżnicowane. Należy więc zastanowić się, na jakim poziomie są nasze obecne umiejętności, i jakie nowe kompetencje chcielibyśmy uzyskać poprzez szkolenie. Jeśli jesteśmy osobami początkującymi, dobrym pomysłem będzie wybór jednego ze szkoleń dotyczących podstawowych metod stylizacji rzęs, takich jak metoda 1:1. Jeśli posiadamy już pewne doświadczenie, możemy zdecydować się na nieco bardziej zaawansowany kurs (na przykład dotyczący metod objętościowych czy Russian Volume)

Wybór dobrego kursu stylizacji rzęs nie jest łatwym zadaniem, ze względu na mnogość ofert. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze warto kierować się najniższą ceną. Nieco droższy kurs może przynieść zdecydowanie większe korzyści i wzrost umiejętności.

Reklama

Reklama

Polecamy