Zasadą współczesnej gospodarki jest outsourcing. Nawet firmy produkcyjne często kooperują, wykorzystując zasoby i doświadczenie swoich partnerów. Dziś nie jesteśmy już skazani na to, by nawiązywać współpracę z podmiotami zlokalizowanymi w niewielkiej odległości. Kryteria wyboru partnerów będą więc znacznie bardziej urozmaicone. Jakie pytania warto sobie postawić przed nawiązaniem współpracy z firmą zajmującą się obróbką blachy? Na co zwrócić uwagę?

Partnerstwo i certyfikaty

Na uwagę z pewnością zasługują te firmy, które od lat z powodzeniem współuczestniczą w wielu projektach, a zaufaniem cieszą się również pośród dużych zagranicznych koncernów. Ważne jest, czy firma przestrzega zaleceń prawnych, czy kontroluje jakość produktów i usług oraz czy zapewnia bezpieczeństwo swoim pracownikom. Duże doświadczenie przy wielu rozmaitych projektach może być najlepszym kapitałem – współpracując z takim podmiotem możemy liczyć na fachowość, elastyczność, a także na profesjonalne doradztwo.

Szeroki zakres usług

Zależnie od efektu, jaki chcemy uzyskać, oczekiwania w zakresie obróbki metali mogą być mocno zróżnicowane. Od wyspecjalizowanych firm oczekuje się więc kompleksowości na wysokim poziomie. Prosperujące na rynku koncerny powinny zapewniać obróbkę wielu rodzajów metali i to w szeroko pojętym zakresie. Nasz projekty mogą wymagać przeprowadzenia wielu procesów technologicznych. Jeśli zależy nam na tym, by jeden podmiot dostarczał gotowe komponenty, warto dokładnie zapoznać się z usługami, jakie świadczy.

Nowoczesne rozwiązania i wysokiej klasy sprzęt

Ta kwestia bezpośrednio wiąże się z zakresem świadczonych usług. Warto dokładnie zapoznać się z parkiem maszynowym firmy, której zamierzamy powierzyć realizację zleceń. Urządzenia do obróbki metali zmieniają się z roku na rok. Jeśli zależy Ci na komponentach najwyższej jakości, do ich wykonania powinny służyć maszyny CNC. Automatyzacja i robotyzacja rozwiązań jest gwarancją powtarzalności otrzymywanych efektów. Przykładem mogą być tutaj nowoczesne wycinarki laserowe czy prasy krawędziowe. Charakteryzują się one wysoką precyzją i powtarzalnością zadań. Dla przykładu, wycinarka laserowa Mitsubishi Electric serii GX-F fiber bazuje na rozwiązaniach sztucznej inteligencji. Zaawansowane oprogramowanie pozwala na niemal dowolne kształtowanie detali, a samo sterowanie urządzeniem nie sprawia żadnych trudności – program można wczytać przy pomocy skanera kodów kreskowych. Warto pamiętać, że nowoczesne urządzenia do obróbki metali, takie chociażby jak prasy krawędziowe Baykal – zarówno hybrydowe APHS-H HYBRID, serwoelektryczne APES SERVO, czy hydrauliczne serii APHS, pozwalają na zastosowanie coraz lepszych modernizacji z zakresu automatyzacji i robotyki. Zwiększa to poziom elastyczności i pozwala lepiej dopasować się do zmieniających oczekiwań klientów.

Stabilność finansowa i zgrany zespół

Ustabilizowane zaplecze finansowe firmy to mniejsze ryzyko niepowodzenia. Firma świadoma swoich możliwości finansowych jest w stanie zatrudnić kompetentnych pracowników oraz zapewnić im dostęp do najwyższej jakości materiałów potrzebnych do realizacji projektu. Pamiętać należy również, że satysfakcja finansowa pracowników przekłada się na jakość ich pracy. Jeśli chcesz uniknąć problemów, które mogłyby pojawić się na dalszym etapie współpracy, wybór podmiotu cieszącego się stabilną sytuacją finansową ma kluczowe znaczenie.

Na rynku pojawia się coraz więcej podmiotów oferujących usługi w zakresie obróbki blach. Jeśli zależy Ci na efektywnej współpracy, ważne jest, by przy wyborze podwykonawcy nie kierować się wyłącznie ceną oferowanych usług. Istotne znaczenie ma ich jakość, którą mogą zapewnić tylko nowoczesne urządzenia do obróbki metalu.

źródło: Polteknik.pl – maszyny do obróbki metali

Reklama

Reklama

Polecamy