Nie da się ukryć, że najlepszym miejscem, do którego można się udać na wielkie (lub mniejsze!) zakupowe szaleństwo w Zakopanem, jest galeria Krupówki 40. Dlaczego? Podróżny czy turysta, który odwiedza Zakopane, chce mieć wszelkiego rodzaju sklepy na wyciągnięcie ręki, bo chodzenie z miejsca na miejsce w poszukiwaniu apteki, sklepu z butami czy drogerii może być męczące. To właśnie w galerii Krupówki 40 znajdzie je wszystkie.

Restauracje

Ten, kto chce skosztować specjałów kuchni regionalnej, czyli niezwykle charakterystycznych kulinariów Podhala, powinien skierować swoje kroki do Góralskiego Browaru. Restauracja znajduje się na najwyższym piętrze galerii, skąd roztacza się przepiękny widok na Tatry. Widok zapiera dech w piersiach, a potrawy takie jak moskole, kwaśnica czy placki po zbójnicku smakują w niezapomniany sposób. W samej restauracji, prócz dań z regionu, można też zjeść przeróżne potrawy kuchni europejskiej, na przykład przepyszną pizzę.

Sklepy z odzieżą

Sklepy w Zakopanem, których asortyment odzieżowy jest naprawdę szeroki, znajdują się w Galerii Krupówki 40. Każdy będzie mógł wybierać ubrania spośród znanych marek, a o ich jakości będzie można się przekonać na miejscu. Ubrania outdoorowe (kurtki, spodnie, rękawiczki) czy stylowe bluzki? Para jeansów, a może zwykły T-shirt – bez względu na to, czego dana osoba potrzebuje, znajdzie to w galerii Krupówki 40, przygotuje się na niespodziewaną pogodę (wichurę czy deszcz) lub słoneczne i upalne popołudnie.

Salon jubilerski

To prawda – pamiątki regionalne mają swój urok, ale piękno zawarte w niezwykłej biżuterii również jest niesamowite. Osoba pragnąca zrobić ukochanej czy ukochanemu prezent, może odwiedzić salon jubilerski znajdujący się w galerii, przejrzeć jego ofertę i zdecydować się na gustowne pierścionki, naszyjniki czy kolczyki. Wybór ogranicza jedynie wyobraźnia (i zasobność portfela, rzecz jasna!).

Coś dla najmłodszych

Wiele rodzin przyjeżdża do Zakopanego ze swoimi pociechami. Jest to dla nich nie lada atrakcja, zwłaszcza wtedy, kiedy jest to ich pierwszy kontakt z górami. Widoki potrafią zapadać w pamięć na całe lata, a dziecko zachwycone pięknem gór w przyszłości może zdecydować się na ponowne odwiedzenie tego regionu. W galerii Krupówki 40 znajduje się również sklep z zabawkami dla dzieci, którego odwiedzenie może dostarczyć dzieciom niesamowitej radości. Szczególnie wtedy, kiedy rodzic kupi swojemu dziecku wybraną przez niego zabawkę!