Wykorzystanie szkła w nowoczesnej aranżacji wnętrz coraz bardziej zyskuje na popularności. Szklane konstrukcje nadają lekkości pomieszczeniom a odpowiednio wykonane zagwarantują również bezpieczeństwo. Szklane balustrady wykorzystywane są coraz częściej nie tylko w nowoczesnych biurowcach i na dużych przestrzeniach, ale również w prywatnych domach i mieszkaniach. Jakie korzyści przemawiają za wybraniem tego rozwiązania i jak wybrać odpowiedni produkt?

Minimalizm, elegancja i klasa

Szklane balustrady stają się coraz bardziej modne, a ich zwiększająca się popularność sprawia, że to rozwiązanie staje się również coraz bardziej atrakcyjne cenowo. Szklane elementy wykorzystywane w aranżacji wnętrz nadają pomieszczeniom elegancji i klasy, pozostając przy tym nowoczesną dekoracją. To zdecydowanie rozwiązanie minimalistyczne, które świetnie znajdzie zastosowanie w każdym wnętrzu. Wypełni dużą przestrzeń a w mniejszych pomieszczeniach subtelnie spełni swoją funkcję praktyczną, nie przytłaczając wnętrza. Szklane balustrady nie będą zasłaniać światła, dzięki czemu przestrzeń pozostanie jasna i naturalnie oświetlona.

Efektowne balustrady wykonane ze szkła świetnie sprawdzą się w każdym wnętrzu, w biurze, w prywatnym mieszkaniu, na klatce schodowej, na tarasie czy basenie. Są niezwykle wygodne i praktyczne w codziennym użytkowaniu, a czyszczenie ich jest bardzo łatwe i szybkie. Poza niesamowitym efektem, warto pamiętać o tym, iż jest to rozwiązanie tak naprawdę bardzo uniwersalne oraz ponadczasowe i nawet przy zmianie aranżacji wnętrza, odpowiednio wykonane balustrady mogą pełnić swoją funkcję niezmiennie przez wiele lat.

Wybierając przygotowanie szklanych balustrad dopasowanych indywidualnie do potrzeb, można również dokonać wyboru w kwestii koloru szkła, faktury, czy też przejrzystości – swoich zwolenników mają zarówno szkła przezroczyste, jak i matowe. Duży wybór mamy również w kwestii mocowań – mogą być zastosowane mocowania punktowe – rotule lub mocowanie liniowe. Standardowo producenci oferują wykończenie w stali, ale coraz większym zainteresowaniem cieszą się mocowania w kolorze czarnym czy białym.

Decydując się na wybór szklanych balustrad warto zwrócić uwagę nie tylko na ich charakter dekoracyjny, ale również na kwestię bezpieczeństwa. Największe bezpieczeństwo zagwarantują balustrady, które są wykonane z dwuwarstwowego szkła hartowanego i laminowanego. Dwie warstwy szkła zwiększają prawdopodobieństwo, że balustrada nie rozsypie się na drobne kawałeczki, ponieważ jest duża szansa, że przy uderzeniu tylko jedna warstwa zostanie uszkodzona. Hartowane szkło zapewni wysoką odporność na różnego rodzaju uszkodzenia, uderzenia, zbicie i naprężenia. Laminowanie szkła może okazać się bardzo skuteczne w przypadku rozbicia tafli szkła. Folia zwiększy wytrzymałość szkła i sprawi, że nawet w przypadku uderzenia, nie rozsypie się ono na drobne kawałki, a zostanie w jednej części, wzmocnione folią.

Bezpieczeństwo szklanych balustrad to także odpowiednie i stabilne mocowanie, dostosowane do grubości szkła, jego ciężaru, uwzględniające siły, jakie będą na to szkło działać. W zależności od miejsca mocowania balustrady, sposób mocowania będzie się różnił. Inaczej mocuje się balustradę do stropu lub boku schodów, a inaczej przy wykorzystaniu aluminiowych profili i słupków ze stali nierdzewnej. Bez względu jednak na sposób mocowania, musi być ono wykonane z materiałów najlepszej jakości, trwałych i wytrzymałych, dostosowane do rodzaju i grubości szkła, uwzględniając wszelkie siły działające na szklaną taflę.

Skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która zajmuje się wykonywaniem szklanych balustrad gwarantuje, że przygotowany produkt będzie trwały i wysokiej jakości. Wykwalifikowani specjaliści pomogą dobrać rozwiązanie indywidualnie dopasowane do potrzeb klienta, doradzą, jakie elementy będą pasować do danego, konkretnego wnętrza, dlatego warto skonsultować się z firmą już na etapie przygotowywania projektu. Firmy specjalizujące się w wykonywaniu szklanych balustrad to profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem, które pozwala na wykorzystanie wiedzy w praktyczny sposób, spełniając potrzeby klienta, nawet te najbardziej nietypowe i wyrafinowane.

Źródło: http://szklarzokuniew.pl/

Reklama

Reklama

Polecamy