Pierwszy ręcznik dla dziecka to kwadratowy ręcznik z rożkiem na głowę. Kolejne to ręczniki kąpielowe, których dziecko często używa na basenie, na plaży i w domu. Niezwykle ważny jest nie tylko kolor i motyw ulubionego bohatera, ale też rodzaj bawełny, z którego go wykonano. Do najbardziej trwałych i szlachetnych rodzajów bawełny należą ręczniki egipskie.

Ekologiczny

Bawełna egipska hodowana jest i produkowana z poszanowaniem praw mieszkańców krajów Trzeciego Świata. Materiał jest wolny od pestycydów, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku noworodków, których skóra jest dziesięciokrotnie cieńsza od skóry dorosłego i chłonie wszystkie toksyczne substancje. Ma to także znaczenie dla komfortu mieszkańców krajów Trzeciego Świata, którzy nie trują się podczas upraw i pracują w godnych warunkach, w których gwarantowane jest im bezpieczeństwo i godziwa stawka. Podczas produkcji bawełny egipskiej nie są zatruwane lokalne wody i gleba, dlatego z czystym sumieniem możemy wybierać produkty Fair Trade 100% egyptian cotton.

Trwały i wytrzymały

Długa przędza zapewnia ręcznikom egipskim trwałość i wytrzymałość. To produkt, który starczy na lata. Bawełna egipska zachowuje formę mimo wielokrotnego prania. Wynika to z warunków atmosferycznych, w jakich rośnie, które w Egipcie są wręcz idealne dla hodowania bawełny. Ponadto jest zbierana ręcznie, co eliminuje ryzyko uszkodzenia włókien, do jakiego dochodzi podczas produkcji bawełny na skalę przemysłową. Włókna są nie tylko długie, ale też równe, to przekłada się na trwałość ręczników z bawełny egipskiej, które uważane są za najszlachetniejsze na rynku.

Miękki i przyjemny w dotyku

Włókna bawełny egipskiej są dwukrotnie dłuższej od zwykłej bawełny, co gwarantuje ich miękkość i puszystość. Co więcej, z każdym kolejnym praniem ręczniki stają się coraz bardziej puszyste i miękkie, nie pylą, są chłonne już przy pierwszym użyciu. Ręcznik z bawełny egipskiej nie drapie, co mogłoby przeszkadzać dzieciom wrażliwym na dotyk.

Chłonny

Ręcznik z bawełny egipskiej jest chłonny, dzięki czemu nie narażamy dziecka na przeziębienie. Podczas wycierania nie pozostawia wilgoci na skórze. Po kąpieli w morzu, jeziorze lub basenie dziecko może się nim owinąć i ogrzać. Ręczniki z bawełny egipskiej idealnie sprawdzają podczas wakacji.

Gdzie kupić ręczniki z bawełny egipskiej?

Wbrew pozorom nie musisz udawać się po nie aż do Egiptu. Ręczniki dostępne są w sklepach stacjonarnych i internetowych, zwróć jednak uwagę, by było w stu procentach wykonane z bawełny egipskiej. Jeśli zastanawiasz się nad prezentem dla chrześniaka, ręcznik z bawełny egipskiej będzie luksusowym i trafionym wyborem.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Ręczniki z bawełny egipskiej mają różną gramaturę, co dokładnie to oznacza? Gramatura oznacza ciężar materiału (ile zawiera gramów w metrze materiału). Im jest cięższy, tym więcej bawełny zużyto do jego produkcji, a co za tym idzie, będzie bardziej trwały, chłonny i puszysty. Znaczenie ma także długość pętelek oraz gęstość tkaniny. Ręczniki egipskie mają najdłuższe pętelki spośród wszystkich dostępnych na rynku. Ręczniki o malej gramaturze (300-400 gram) schną błyskawicznie, to dobry wybór dla dziecka. Najbardziej uniwersalne i najczęściej wybierane są ręczniki o gramaturze 450-500 gram. Najbardziej chłonne są ręczniki o gramaturze 520-750 gram.

Źródło: Diuna24.pl

Reklama

Reklama

Polecamy