Niemalże każdy z nas doświadczył nieprzyjemnego uczucia podczas podnoszenia telefonu, który przed chwilą niefortunnie wypadł nam na posadzkę czy kostkę brukową. W niektórych przypadkach można śmiało odetchnąć z ulgą, a w innych historia kończy się na wpisywaniu w wyszukiwarkę haseł „wymiana baterii iPhone Warszawa” lub „iPhone serwis Warszawa”. Dlatego pierwszą rzeczą, w którą powinniśmy się zaopatrzyć tuż po zakupie telefonu, jest ochronne etui, które pomoże zabezpieczyć nasze urządzenie przed uszkodzeniami i pozwoli cieszyć się nim przez długi czas.

Etui w dobrej formie

Pierwszym i chyba najbardziej popularnym rozwiązaniem jest etui w formie pokrowca, które nakładamy na tył i boczne krawędzie telefonu. Możemy wybrać opcję przezroczystą, w kolorze i z grafikami. Istnieje również możliwość zamówienia etui z własnym zdjęciem. Kolejne rozwiązanie to kabura, która przeważnie wybierana jest przez mężczyzn. To bardzo praktycznie rozwiązanie, zwłaszcza dla osób pracujących fizycznie. Kabura ochrania bowiem cały telefon, a do tego możemy ją przymocować do paska i mieć komfort posiadania urządzenia zawsze przy sobie. Niezbyt popularnym, choć szczególnie atrakcyjnym dla tych, którzy nie lubią zasłaniać swojego urządzenia, jest bumper, czyli gadżet, który zazwyczaj osłania wyłącznie boczne krawędzie urządzenia. Jego zaletą jest nienachalny wygląd, a wadą brak ochrony sprzętu przed uszkodzeniami mechanicznymi, wynikającymi z codziennego użytkowania. Następne popularne rozwiązanie to kieszonka, która osłania telefon w całości. Jednak jej użytkowanie wiąże się z koniecznością ciągłego wyciągania urządzenia, gdy mamy potrzebę jego użycia. Nie wszyscy będą zadowoleni z takiego rozwiązania, dlatego warto zastanowić się nad zakupem, wyłącznie w przypadku, gdy nie używamy telefonu na tyle często, by powtarzanie tych czynności stało się uciążliwe. Ostatnie i zdecydowanie najwygodniejsze rozwiązanie to etui w formie futerału/etui z klapką. To case, który z wyglądu przypomina niewielki notesik. Chroni tył, boczne krawędzie oraz przednią szybkę telefonu i wygląda bardzo elegancko. Może zawierać dodatkowe przegródki na kartę płatniczą lub klapkę z przezroczystego plastiku, dzięki czemu można spojrzeć na ekran telefonu bez konieczności otwierania futerału. Producenci etui na telefony wciąż prześcigają się w ofertach, eksplorując nowe rynki i poszukując rozwiązań dla najbardziej wymagających. Sportowcy, którzy cenią sobie bezpieczne korzystanie z telefonu podczas wysiłku fizycznego, mogą kupić przykładowo etui z opaską na rękę.

Dobry materiał na etui

Przy doborze odpowiedniego etui, poza oczywiście formą, ogromne znaczenie ma jego materiał. Najtańszym rozwiązaniem będzie klasyczne etui z silikonu. To rozwiązanie, które jest lekkie i często bywa przezroczyste. Do jego zalet nie należy trwałość, ponieważ ten materiał z czasem zaczyna zmieniać kolor, twardnieć i w efekcie pękać, dlatego zwykle warto raczej wybrać etui wykonane z TPU. Ten materiał przypomina bowiem silikon, ale jest znacznie trwalszy i zapewnia nieco dłuższe użytkowanie. Jeśli jednak szczególnie zależy nam na trwałości, warto wybrać między skórą/ekoskórą a etui poliwęglanowym. Różnicą między tymi rozwiązaniami jest estetyka. Skóra wygląda elegancko i estetycznie, a etui poliwęglanowe bywają toporne. Najlepszą amortyzację w przypadku niespodziewanych upadków zapewni etui wykonane z gumy. Ten materiał pozwala bowiem bezpiecznie i pewnie chwytać telefon, nawet wilgotną dłonią.

Jeśli jednak dojdzie do uszkodzenia, warto wybrać odpowiedni iPhone serwis. Warszawa, Kraków i wszystkie większe miasta w Polsce posiadają wiele takich serwisów, ale zawsze warto wybrać ten autoryzowany. Zamiast sugerować się pierwszymi wynikami wyszukiwania po wpisaniu fraz „wymiana szybki” czy „wymiana baterii iPhone Warszaw”, warto poświęcić tej sprawie nieco więcej uwagi i poszukać wiarygodnych opinii.

Reklama

Reklama

Polecamy