Frezy i falowniki stanowią niezwykle skuteczne narzędzia do obróbki wszelkiego rodzaju powierzchni. Znajdują szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, zarówno w obróbce wstecznej, jak i czołowej.

Skuteczne narzędzie do obróbki powierzchni

Precyzyjne wykonanie obróbki staje się możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi. Prędkość oraz dokładność wykonania zależy jednak w dużym stopniu od dostępności narzędzia niezbędnego do wykonania danej pracy.

Frezy i fazowniki to wieloostrzowe narzędzia skrawające działające na zasadzie ruchu obrotowego. Znajdują bardzo szerokie zastosowanie jeśli chodzi o obróbkę różnego rodzaju powierzchni, zarówno płaskich, jak i kształtowych. Na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta tego rodzaju narzędzi, co pozwala na optymalne ich dopasowanie do indywidualnych potrzeb klientów

Narzędzia dostępne w ofercie Polledri eliminują problem ograniczonego wyboru. Niezwykle bogata oferta narzędzi, wśród których znajdziemy również szeroki wybór rozmiarów zaspokaja potrzeby każdej z gałęzi przemysłu wymagającego zastosowania wszelkiego rodzaju obróbek. Zarówno różnorodność, jak i łatwość ich zastosowania wynikająca z posiadania przez nie systemów szybkiej wymiany decyduje o tym, iż znajdują one skuteczne zastosowanie w każdym celu. 

Narzędzia wykonywane z HSS bądź z końcówkami z węglikiem wolframu stają się narzędziami niezwykle efektywnymi oraz godnymi zaufania. Narzędzia należące do grupy 14-20 znajdują szerokie zastosowanie nie tylko w przypadku frezowania wstecznego, w jego tradycyjnym rozumieniu, ale również we frezowaniu czołowym. Staje się to możliwe poprzez łatwe odwrócenie wrzeciona oraz obrót ostrzy skrawających z jednoczesnym zastosowaniem dobrze ustawionego trzpienia bądź uchwytu obróbkowego  dobranego do rodzaju obrabianego materiału.

Niejednokrotnie precyzyjna obróbka wszelkiego rodzaju materiałów może przysparzać pewne trudności. Warto wobec tego wybrać wszechstronne oraz efektywne narzędzia, dzięki którym prace zostaną wykonane w łatwy oraz szybki sposób. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów producent wprowadził w grupach 30 oraz 40 doskonałe rozwiązanie jakim jest dodanie do urządzenia rolki prowadzącej. Została ona bezpośrednio przymocowana do narzędzia. Pozwala ona dodatkowo na wykonanie procesu frezowania czołowego. Z kolei frez i trzpień mogą tutaj zostać użyte do pracy wstecznej.

Szeroka oferta frezów oraz fazowników

Wśród dostępnych narzędzi znajdziemy 3 ostrzowe frezy wsteczne z HSS HRC 63 o średnicy od 12 mm do 125 mm. Ich montaż możliwy jest na wszystkich trzonkach Polledri z tej samej serii. Dużą zaletą tego rodzaju frezu jest system prostego i szybkiego montaż na trzonku, co umożliwia precyzyjną i błyskawiczną wymianę. Co więcej, z grupami 14-20-30-40 narzędzia te można stosować również do obróbki czołowej.

Innym dostępnym na rynku urządzeniem są 3 ostrzowe frezy wsteczne wykonane z węglika ISO K30 o średnicach od 12 mm do 125 mm. Idealnie zgrywają się podczas montażu z trzpieniami Polledri z tej samej serii. Posiadają system szybkiej wymiany dzięki czemu można je w niezwykle łatwy sposób łączyć z trzpieniami, oszczędzając w ten sposób czas. Ponadto, użycie dobrego jakościowo oleju rozpuszczalnego pozwala na osiągnięcie znacznie wyższych prędkości, a co za tym idzie wydłużenie żywotności tego rodzaju narzędzi. Narzędzia można również używać do obróbki czołowej z grupami 14-20-30-40.

Źródło:  Systemy i Technologie Mechaniczne – narzędzia i urządzenia dla przemysłu

Reklama

Reklama

Polecamy