Wysyłka przedmiotów kurierem wymaga odpowiedniego ich zabezpieczenia, aby te, w transporcie nie uległy zniszczeniu. Oprócz konieczności umieszczenia podatnych na stłuczenie czy pękniecie materiałów w dopasowanych do kształtu opakowaniach i wypełnieniu ich odpowiednim materiałem, warto pamiętać o zabezpieczeniu samej przesyłki. Istotną rolę w transporcie kurierskim odgrywa folia bąbelkowa, która umożliwia tłumienie drgań czy przypadkowych upadków. Aby mieć pewność, że towar, jaki wysyłamy, dotrze w nienaruszonym stanie, warto ubezpieczyć przesyłkę, a dodatkowo opatrzyć ja jedna z etykiet ostrzegawczych, jakie dostępne są niemal w każdym punkcie nadawczym paczek kurierskich. Jakie z etykiet są najpopularniejsze i dlaczego warto z nich korzystać?

Oznaczenie góry opakowania

Dwie strzałki skierowane ku górze, często opatrzone dodatkowym napisem GÓRA, utrzymane w biało-czerwonej kolorystyce. Tak właśnie wygląda naklejka ostrzegawcza, informująca przewoźnika o kierunku przewożenia ładunku. O ile w większości przypadków, ułożenie przesyłki w ten, czy inny sposób nie robi większych różnic, o tyle wysyłając urządzenia bądź artykułu sypkie, nadmierne przekładanie opakowania w różne pozycje skutkować może uszkodzeniem zawartości przesyłki, a także wydostaniem się niektórych jej elementów na zewnątrz. Wysyłając więc przedmioty, które nie powinny przemieszczać się w paczce, warto umieścić stosowną naklejkę, co znacznie zwiększy prawdopodobieństwo tego, że nie ulegnie ona uszkodzeniu podczas transportu.

Zachowaj szczególną ostrożność

Etykieta ostrzegawcza przedstawiająca kieliszek, a niejednokrotnie zawierająca hasło OSTROŻNIE SZKŁO czy też NIE RZUCAĆ to jedne z częściej spotykanych naklejek. Nie da się ukryć, że etykiety te bardzo często naklejane są nie tylko na paczki, których zawartością są przedmioty szklane czy takie, które mogłyby uszkodzić się podczas mniej ostrożnego obchodzenia się z nimi. Co prawda samo umieszczenie stosownej naklejki na paczce nie oznacza, że ta nie uszkodzi się podczas transportu, a szklane przedmioty w niej umieszczone pozostaną w nienaruszonym stanie. Zwiększa to jednak prawdopodobieństwo, że kurierzy, obsługujący daną paczkę, będą bardziej ostrożni. Aby jednak uchronić się przed poniesieniem strat związanych z wysyłką delikatnych przedmiotów, warto wziąć to pod uwagę podczas zamawiania usługi kurierskiej i zamówić dodatkowe ubezpieczenie.

Zawartość stanowią płyny

Zawartości poszczególnych przesyłek bywają różne. Zarówno firmy, jak i prywatne osoby zamawiają usługi kurierskie, aby wysłać nie tylko miękkie przedmioty, ale niejednokrotnie także płyny. Wysyłka płynów jest o tyle utrudniona, że jakiekolwiek ich uszkodzenie może prowadzić do zniszczenia nie tylko zawartości danego opakowania, ale przede wszystkim paczki, co z kolei może uniemożliwić dalszy transport danej przesyłki. Aby uchronić siebie przed stratami, a paczkę przed zniszczeniem, oprócz dokładnego zabezpieczenia wysyłanych płynów warto nakleić stosowną naklejkę na paczkę.

Reklama

Reklama

Polecamy