Przed wyborem bramy garażowej warto rozejrzeć się za sprawdzonymi markami. Na krajowym rynku w segmencie bram garażowych dominują marki Wiśniowski oraz Hormann. Jakie różnice występują pomiędzy producentami i czy faktycznie znaczące z punktu widzenia inwestora?

Bramy garażowe od marki Wiśniowski – omówienie możliwości technologicznych

Marka Wiśniowski wiąże się głównie z bramami garażowymi uchylnymi precyzyjnie zabezpieczonymi przed korozją. To najczęściej konstrukcje cynkowane ogniowo, trudne w uszkodzeniu mechanicznym, dopasowane stylem do wielu rodzajów nieruchomości. Producent zapewnia automatyzację całej instalacji i przedstawia niezbędne certyfikaty potwierdzające jakość. Marka Wiśniowski przyjmuje też spersonalizowane zamówienia od klientów zainteresowanych nietypowymi aranżacjami i to nie tylko w obszarze bram garażowych, ale również drzwi, czy ogrodzeń. W standardowym katalogu występują bramy segmentowe, uchylne oraz roletowe. Do większości modeli można bez problemu wprowadzić drzwi ułatwiające dostęp do domu bez potrzeby uruchamiania całej bramy. Wiśniowski to firma z polskim kapitałem, więc niektórych klientów to też przekonuje do nawiązania współpracy.

Bramy garażowe Hormann – czym wyróżnia się marka i czy jest godna zainteresowania?

Marka Hormann może pochwalić się ponad 80 – letnim doświadczeniem w tworzeniu bram garażowych dopasowanych do nowoczesnej architektury. Producent posługuje się świerkiem skandynawskim oraz świerkiem kanadyjskim w celu wypełnienia niektórych bram uchylnych, co przekłada się na znacznie większą trwałość. Podstawowa oferta drzwi Hormann zakłada żywotność konstrukcji na około 100 lat. Bramy garażowe posiadają dodatkowo zabezpieczenia przed przypadkowym uderzeniem w przeszkodę i płynny, zautomatyzowany system sterowania. Użytkownik może sterować bramą przez dedykowaną aplikację.

Jakimi uniwersalnymi zasadami kierować się przy wyborze bram garażowych?

  • przyda się automatyzacja całej konstrukcji,
  • dopasowanie wszystkich elementów do stylu nieruchomości,
  • zabezpieczenia, chociażby przed uderzeniem w przeszkodę,
  • certyfikacja potwierdzająca europejską jakość,
  • uszczelnienie bramy garażowej (można dopasować modele ocieplane),
  • brama garażowa powinna oszczędzać miejsce,
  • ciekawy dodatek do bram to minimalistyczne drzwi.

Dlaczego porównanie bram garażowych się opłaca?

Producenci bram garażowych otwierają się na indywidualne życzenia klientów, a na własnych serwisach udostępniają aplikacje umożliwiające samodzielną konfigurację inwestycji. Marka Wiśniowski i Hormann rywalizują o pozycję lidera na rynku bram garażowych, ale też przemysłowych, czy wielu innych modeli. Dla użytkownika liczy się przede wszystkim niezawodność eksploatacyjna, bezpieczeństwo, dostęp do długoterminowego serwisu, czy podstawowych materiałów eksploatacyjnych. Dobra praktyka to konsultacje z każdym producentem oddzielnie i umówienie się na prezentację w oddziale stacjonarnym lub online.

Reklama

Reklama

Polecamy