Rozmiar, a także miejsce, w którym ustawiony jest narożnik, sprawiają, że przyciąga on wzrok od razu po wejściu do salonu. Jednak ważne jest nie tylko to, aby dobrze się prezentował. Nie mniej istotna jest jego funkcjonalność. Sprawdź, jak wybrać najlepszy narożnik z funkcją spania dla dużej rodziny.

Czym kierować się przy zakupie narożnika, który będzie również miejscem do spania?

Narożnik to mebel, który coraz częściej wypiera rozkładane łóżko, czy sofę. Decydując się na zakup tego, który służy również do spania, oszczędzasz sporo miejsca i pieniędzy. Wszystko, dzięki temu, że tak naprawdę spełnia on funkcje kilku mebli. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup, dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze narożnika.

Odpowiednia wielkość, która zapewni Ci wygodny sen

Narożnik z funkcją spania powinien być dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Jeśli masz dużą rodzinę, wybierz większy mebel – szerokość miejsca do spania dla jednej osoby dorosłej powinna wynosić minimum 60 cm. Co do długości to dobrze, jeśli jest przynajmniej o 20 cm większa od wzrostu danego członka rodziny. Takie wymiary sprawią, że będziesz mógł się wygodnie wyspać.

Kształt mebla dostosowany do Twojego salonu

Zwróć uwagę również na kształt narożnika. Do wyboru masz ten, który przypomina literę U lub L. Który będzie lepszy? W przypadku większej rodziny lepiej sprawdzi się ten, na którym jest więcej miejsca do siedzenia i spania, czyli pierwszy z wymienionych. Jednak, jeśli Twój salon nie należy do dużych pomieszczeń, wybierz narożnik w kształcie litery L. Zajmie on trochę mniej przestrzeni.

Funkcjonalny i dopasowany do wystroju wnętrza

Aspekt praktyczny jest bardzo ważny – na pewno świetnie zdajesz sobie z tego sprawę, jeśli masz dużą rodzinę. Nie zapominaj jednak o tym, że narożnik powinien pasować również do wystroju wnętrza. Tym bardziej że zazwyczaj należy do mebli o sporych rozmiarach i stoi w centralnym miejscu salonu.

Na co zwrócić uwagę, jeśli ma być to mebel, który z jednej strony jest funkcjonalny, a z drugiej doskonale pasuje do aranżacji wnętrza? Warto wybrać ten o odpowiednim rodzaju obicia. Do wyboru masz m.in.:

  • ekoskórę,
  • tkaninę tapicerską,
  • skórę naturalną.

Meble z obiciem wykonanym ze skóry naturalnej wyglądają bardzo elegancko, ale są droższe. Poza tym zastanów się, czy będą dobrym rozwiązaniem, jeśli masz w domu zwierzę.

W takim przypadku dobrze jest wziąć pod uwagę zakup narożnika z obiciem z tkaniny tapicerskiej. Ma on wiele zalet. Po pierwsze jest tańszy, co ma niemałe znaczenie, jeśli masz dużą rodzinę i sporo wydatków. Po drugie tkanina tapicerska jest zarówno miła w dotyku, jak i wytrzymała. Po trzecie występuje w wielu wariantach kolorystycznych. Dzięki temu nie ma większych problemów, aby dopasować ją do pozostałych mebli, czy koloru ścian w salonie. Masz duże pole do popisu i możesz wybrać jaśniejsze barwy (np. odcienie kremowe, biel), jak i ciemniejsze, bardziej intensywne. Te drugie mogą lepiej sprawdzić się w przypadku dużej rodziny – wszelkie zabrudzenia nie są na nich aż tak widoczne.

inspiracja: modaltoconcept.pl – sofy 2-osobowe

Reklama

Reklama

Polecamy