Garnki, naczynia, biżuterie, zabytki – tak jak z każdą cenną rzeczą o metalowe przedmioty należy dbać. Niestety czyszczenie ich często okazuje się kłopotliwe, gdyż domowe sposoby na pozbywanie się zabrudzeń mogą spowodować rysowanie i niszczenie materiału. Najlepszą metodą jest skorzystanie ze specjalistycznej chemii, przeznaczonej do czyszczenia metali.

Na rynku istnieje wiele wyrobów chemicznych o różnej jakości, których możemy użyć do przeczyszczania konkretnych rodzajów metalu. Który z nich najlepiej wybrać? W tym artykule przedstawimy propozycję produktów, które zostały przez nas skrupulatnie sprawdzone i co do których możemy zapewnić, że działają niezawodnie. Zapraszamy do zapoznania się!

Do odrdzewiania stali i żelaza – TCS Beto Płyn

Korozja to największy wróg metalu, niestety jej działanie jest w wielu wypadkach nieuniknione. Strawione rdzą stale i żelazo sprawiają, że elementy stają się nieatrakcyjne i bezużyteczne, zwykle jesteśmy zmuszeni je wymieniać. Można jednak skorzystać ze środka do odrdzewiania, takiego jak produkt firmy MASTERS. TCS Beto Płyn to szczególny wyrób, który służy usuwaniu rdzy trawiącej stal i żelazo nawet w krytycznym stanie. Narzędzia i przedmioty należy zanurzyć w kąpieli z preparatu, które w znacznej większości przypadków przywracają im dawną użyteczność. Środek jest na tyle skuteczny, że może zastąpić piaskowanie powierzchni metalu (obróbkę strumieniowo-ścierną). TCS Beto Płyn należy używać w połączeniu z wodą jako koncentrat.

Ze względu na swoje doskonałe działanie produkt firmy MASTERS jest przydatny w niejednej branży w sporej ilości sytuacji. Znajduje zastosowanie w warsztatach, lakierniach, rolnictwie, nieruchomościach jak i oczywiście w domu – na pewno każdy z nas borykał się kiedyś z zardzewiałym przedmiotem, dla którego chemia byłaby ratunkiem.

Do konserwacji aluminium – ILKA Alu Fix

Aluminium to wyjątkowy rodzaj metalu, który potrzebuje zastosowania odpowiednich środków w celu dokładnego wyczyszczenia i zachowania jego trwałości. ILKA Alu Fix został stworzony z myślą o konserwacji aluminium, po to, by pięknie się prezentowało i służyło nam jak najdłużej. Specyfik ten skutecznie działa przy pozbywaniu się ciężkich zabrudzeń takich jak plamy oleju, tłuszczu oraz różnego rodzaju nacieki atmosferyczne. Preparat działa jako prosty w obsłudze spryskiwacz – po krótkiej chwili od życia brudy rozpuszczą się, a powierzchnia metalu ponownie będzie lśnić czystością. Należy tylko pamiętać, by przez pewien czas nie wystawiać przedmiotu na szkodliwe warunki pogodowe, gdyż inaczej możemy zaszkodzić.

ILKA Alu Fix idealnie nadaje się do konserwacji rozmaitych aluminiowych garnków, naczyń, prętów, ceowników czy blach.

Do stali nierdzewnej i kwasoodpornej – INOX PROTECT

Metal wytworzony specjalnie do poradzenia sobie w trudnych warunkach również potrzebuje zadbania, by służył nam jak najdłużej. Firma LOTNIK przygotowała specyfik, który służy do ochrony i zabezpieczenia stali nierdzewnej oraz kwasoodpornej: INOX PROTECT. Produkt przeciwdziała powstawaniu źródeł rdzy i zapewnia osłonę przeciwko szkodliwemu działaniu otoczenia, jak np. opary czy warunki pogodowe. Płyn nie wymaga rozcieńczania ani mieszania i sam radzi sobie w zabezpieczaniu powierzchni metalu, a na niewielkich przedmiotach można używać go ręcznie – jest to więc idealny wybór przy sztućcach czy naczyniach kuchennych.

Nie tylko w domowym zaciszu, INOX PROTECT sprawdza się równie świetnie w przemyśle do wielkich konstrukcji stalowych, zbiorników, chłodni, pieców, itd.

Źródło: DlaAlpinisty.pl – Wszystko do prac Alpnistycznych

Reklama

Reklama

Polecamy