Firmowe spotkania integracyjne to część działań prowadzonych przez pracodawców, które mają na celu wzajemne poznanie się i zbliżenie pracowników. Zasadniczo ma to skutkować pogłębieniem relacji w konkretnych zespołach, a w konsekwencji lepszą atmosferą w miejscu pracy i większą skutecznością poszczególnych pracowników. Pomysłów na organizację spotkań integracyjnych jest wiele, ale to właśnie namiot okolicznościowy daje nieograniczone możliwości. Firmowa impreza pod chmurką z pewnością sprzyja dobrej zabawie i jest okazją do integracji.

Luźna atmosfera

Wystawne bankiety czy eventy organizowane w salach hotelowych i restauracyjnych, połączone z prezentacjami naukowymi to ciekawy sposób na firmową imprezę. Jednak są to wydarzenia bardzo oficjalne, na których pracownicy są raczej zdystansowani i nie otwierają się przed innymi. Pikniki pod namiotem są odbierane bardzo pozytywnie, ponieważ ich luźna atmosfera pozwala uczestnikom zachowywać się w sposób zupełnie naturalny i niewymuszony. Współpracownicy są w takiej sytuacji otwarci na poznawanie nowych ludzi oraz skorzy do rozmów i żartów.

Nie musi być nudno

Oprócz dobrego jedzenia i przyjemnej muzyki, uczestnicy firmowego pikniku mogą liczyć na ciekawe formy rozrywki. Najbardziej popularne są gry integracyjne, koncerty muzyczne, konkursy sportowe czy karaoke. Integracja pod namiotem nie narzuca sztywnej atmosfery, dlatego każdy pracownik może swobodnie wybrać najbardziej interesującą go atrakcję lub w ogóle nie uczestniczyć w zabawach i spędzić czas przy piwku.

Natura odpręża

Piknik pod chmurką to nie tylko możliwość delektowania się przysmakami z grilla, korzystania z niecodziennych rozrywek i dobrej zabawy w gronie nowo poznanych osób, ale również szansa na oderwanie się od biurowej codzienności. Namioty imprezowe są bardzo mobilne i łatwe w montażu, dlatego można rozkładać je praktycznie w dowolnych miejscach. Najczęściej na imprezy firmowe wybiera się jednak malownicze miejsca, które położone są z dala od zgiełku miast.

Pogoda? Nie ma znaczenia!

Mimo że imprezy pod namiotem cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród małych firm, jak i dużych korporacji, to wciąż wiele osób obawia się niesprzyjającej pogody. Nie ma się czym martwić! Można wybrać bowiem namiot okolicznościowy, który posiada wszelkie zabezpieczenia przed deszczem, śniegiem czy niską temperaturą.

O czym pamiętać organizując imprezę firmową pod namiotem?

Przy organizacji imprezy pracowniczej pod namiotem należy wziąć pod uwagę przede wszystkim:

  • lokalizację,
  • wielkość namiotu,
  • catering,
  • toalety,
  • zespół muzyczny,
  • atrakcje w postaci gier, zabaw i konkursów.

Namiot okolicznościowy powinien być na tyle duży, aby pomieścić wszystkich pracowników, a zarazem zapewnić odpowiednią przestrzeń do zabawy. Ponadto serwowane posiłki muszą być nie tylko smaczne i świeże, ale również oznaczone informacją o alergenach. Impreza firmowa to wydarzenie, na którym każdy powinien czuć się komfortowo. W tym celu warto poszerzyć menu także o dania wegetariańskie czy wegańskie. Zazwyczaj dobrym pomysłem jest również wynajęcie zespołu i osoby, która poprowadzi całe wydarzenie. Kluczem do sukcesu może okazać się też zapewnienie odpowiednej lokalizacji wydarzenia lub komfortowego dojazdu na koszt firmy.

Spotkanie integracyjne pod namiotem to przede wszystkim synonim dobrej zabawy oraz wesołej i luźnej atmosfery. Namiot imprezowy daje ogromne możliwości w zakresie wyboru lokalizacji, motywu, atrakcji czy menu. Z tego powodu stwarza idealne warunki nie tylko do poznania się pracowników, ale również do zawiązania między nimi bliskich relacji, co z pewnością przekłada się na pozytywną atmosferę w miejscu pracy.

Reklama

Reklama

Polecamy