Większość z nas uwielbia podróżować. Na dłużej, krócej, bliżej lub dalej. W każdym razie zmieniać miejsce swojego pobytu, szczególnie w okresie wakacyjnym. Ale ta sama większość z pewnością nie przepada za przygotowaniami do wyjazdu, czyli po prostu za pakowaniem. Wiadomo, że część rzeczy i oczywiście ich ilość to sprawa indywidualna, niemniej jednak w poniższym artykule postaramy się wymienić naprawdę niezbędne akcesoria turystyczne, które przydadzą się każdemu podczas wycieczki z przyczepą campingową.

Suchy prowiant 

Nie każdy ma ochotę codziennie gotować, szczególnie na wakacjach, dlatego z pewnością należy ze sobą zabrać suchy prowiant. Z czasem nabędziemy doświadczenia i nauczymy się, co jest nam niezbędne. Co można ze sobą zabrać ? Suchą żywnością mogą być makarony, ryż, cukier, czy sól. Najlepiej zabierać ze sobą takie jedzenie, które będzie łatwe do przygotowania i jednocześnie uniwersalne (możliwość połączenia z różnymi składnikami).

Komplet garnków 

Ponieważ w trakcie wyjazdów bardzo często gotujemy sami, toteż należy zaopatrzyć naszą przyczepę campingową w komplet podstawowych garnków : jeden duży, jeden średni i jeden mały, a także patelnię. Trzeba także zainwestować w komplet sztućców (najlepiej po 6 sztuk, albo więcej) i czajnik. Najlepszym rozwiązaniem jest zwykły czajnik do grzania na gazie. Przy bezprzewodowym możemy mieć problem z wybijaniem bezpieczników przy zbyt dużej ilości sprzętów podłączonych do prądu. Z reguły bezpieczniki na kempingu nie wytrzymują zbyt dużego poboru prądu. Przechowywanie wyżej wymienionych rzeczy stale w przyczepie znacznie usprawnia pakowanie podczas każdego wyjazdu i do minimum redukuje czas potrzebny do jego przygotowania.

Jedzenie 

Ponieważ do naszych garnków musimy coś włożyć, przed każdym wyjazdem musimy zrobić gruntowne zakupy. Oczywiście każdy preferuje coś innego, ale warto tak jak wspomniano powyżej wziąć ze sobą uniwersalne produkty, jak na przykład : kaszę, sosy, czy makaron. Dla niektórych koniecznością będzie zabranie ze sobą kawy i herbaty, niemniej nie jest to obowiązkowe. Najważniejsze to mieć ze sobą zapasy wody. Można także przygotować sobie tak zwane weki mięsne, np. gulasz, czy duszone bitki cielęce. Wystarczy otworzyć słoik, zagrzać danie i obiad gotowy.

Naczynia 

Aby mieć na czym podać obiad, polecamy zakup kilku sztuk nietłukących się talerzy, głębokich i płytkich i kubeczków. Natomiast na samą podróż najlepiej jest zabrać kubeczki plastikowe, lub tekturowe, albo plastikowe talerzyki, po to aby nie zużywać wody do zmywania.

Woda 

Kolejną rzeczą, którą warto zabrać ze sobą jest woda niegazowana do gotowania. Oczywiście każdy kamper posiada zwykle 1100-litrowy pojemnik na wodę, niemniej powinna ona służyć tylko do kąpieli i wymycia garnków, natomiast do tzw. celów spożywczych lepiej jest używać wody mineralnej.

Ubrania 

Oprócz przedmiotów, które związane są z gastronomią, w przyczepie warto jest trzymać także cieplejsze ubrania ( dresy, polary ), kalosze dla dzieci, oraz w razie czego kurtki przeciwdeszczowe i parasole. Jeżeli jedziemy w miejsce, gdzie pogoda jest całkowicie nieprzewidywalna, warto wziąć również ze sobą gruby polar, czy nawet kurtkę zimową.

Zestaw pierwszej pomocy

Zestaw pierwszej pomocy jest tak zwanym ,, żelaznym ” niezbędnikiem. Warto zabrać ze sobą plastry, bandaż, wodę utlenioną czy też maść na stłuczenia. W razie czego zawsze będzie można skorzystać z takiej podręcznej apteczki i ewentualnie wezwać pomoc medyczną.

Inspiracja: Camp-plus.pl – lodówka turystyczna przenośna

Reklama

Reklama

Polecamy