Uniwersytet w Genui powstał w 1481 roku. Jest to jeden z największych uniwersytetów we Włoszech. Obecnie ta placówka prowadzi wiele badań naukowych i wprowadza wiele innowacji z zakresu nowoczesnych technologii. W tym roku uczelnia ta jest partnerem organizującym szkolenie z terapii laserowej w stomatologii o nazwie Intensywny Program Fellowship Uniwersytetu w Genui we Włoszech. Kto powinien zainteresować się tym szkoleniem? Czego można się na nim dowiedzieć?

Czym jest Program Fellowship Uniwersytetu w Genui?

Celem Intensywnego Programu Fellowship Uniwersytetu w Genui jest dostarczenie wiedzy oraz praktycznych umiejętności w dziedzinie zastosowania terapii laserowej w stomatologii. Wykładowcy, którzy będą prowadzili szkolenie to stała kadra dydaktyczna Wydziału Medycyny Uniwersytetu w Genui. Są to uczeni należący do światowej czołówki ekspertów z zakresu laseroterapii. Całe szkolenie obejmuje cykl dwóch spotkań w Warszawie, a każde z nich będzie trwało po 4 dni. Dodatkowo w ramach projektu odbędzie się również dwudniowe zagraniczne szkolenie dla stomatologów we Włoszech, w Genui. Wykłady są prowadzone w języku angielskim, natomiast podczas modułów odbywających się w Polsce, dostępne jest tłumaczenie na język polski.

Tematyka szkolenia

W ciągu Intensywnego Programu Fellowship Uniwersytetu w Genui osoby biorące udział w szkoleniu będą stopniowo zagłębiać się zagadnienie wykorzystania lasera w terapiach stomatologicznych. Wiedza teoretyczna będzie tu poparta ćwiczeniami praktycznymi, co jest dużym atutem i przemawia na korzyść tego programu. Szkolenie obejmuje zagadnienia takie jak: tkanki miękkie., interakcja między laserem a tkanką, fotobiomodulacja w stomatologii, zastosowanie laseroterapii w periodontologii, depigmentacja, zastosowanie lasera w ortodoncji.

Jak widać, zakres tematyczny jest bardzo rozległy, a doskonała kadra wykładowców daje gwarancję dostępu do najnowszych i rzetelnych informacji, technologii i osiągnięć nauki.

Jakie korzyści płyną z wzięcia udziału w tym szkoleniu?

Przede wszystkim główną korzyścią jest zdobycie cennej wiedzy, a także wyćwiczenie jej podczas modułów praktycznych.  Nieprzeceniona jest możliwość nauki u najlepszych światowych specjalistów, którzy są ekspertami w dziedzinie terapii laserowych – możliwość czerpania z ich doświadczenia, pozwala zyskać unikalne umiejętności, wyróżniające na polskim rynku. Po wzięciu udziału w szkoleniu z pewnością znacznie poszerzy się zakres usług oraz rozwinie się warsztat pracy danego stomatologa.

Szkolenia kończą się egzaminem – jest to podstawa do wydania prestiżowego certyfikatu – Certyfikat University of Genoa – który jest honorowany na całym świecie. Wydanie certyfikatu jest uwzględnione w całkowitym koszcie szkolenia.

Pierwszy zjazd szkoleniowy odbędzie się 7-10 października 2018 w Warszawie, kolejny będzie miał miejsce w tej samej lokalizacji w dniach 28 listopada – 1 grudnia 2018. Natomiast ostanie spotkanie to wyjazd do Uniwersytetu w Genui (Włochy) w dniach 22-23 lutego 2019. W trakcie tego zjazdu przeprowadzony zostanie egzamin końcowy dla uczestników.

Inspirowane: dsi-edu.com – kursy implantologiczne dla techników

Reklama

Reklama

Polecamy