Podstawową funkcją klimatyzacji jest zapewnienie optymalnych warunków klimatycznych w pomieszczeniu. Coraz więcej osób jednak zwraca także uwagę na dodatkowe funkcje, które podnoszą komfort użytkowania urządzeń.

Elastyczność rozwiązań

Współcześni użytkownicy poszukują klimatyzacji zapewniającej nie tylko podstawowe funkcje w zakresie chłodzenia pomieszczeń, ale również innych urządzeń, które będą łatwe w stosowaniu i dadzą możliwość komfortu nie tylko termicznego, ale również funkcjonalnego. Takie właśnie rozwiązania proponuje Toshiba. Tworzy urządzenia przeznaczone do montażu w różnych układach – tj. w split i multi-split, które są wykorzystywane do obsługi jednego lub wielu pomieszczeń. W dodatku, dzisiejsza klimatyzacja już nie tylko chłodzi wnętrza w upalne dni, ale także ogrzewa je jesienią i zimą. Co więcej – systemy klimatyzacyjne Toshiba pozwalają podłączać różne typy jednostek wewnętrznych – nie tylko najbardziej popularne ścienne, ale także konsole, kanałowe czy kasetonowe. To sprawia, że klienci mogą zdecydować się na montaż urządzeń w pełni dostosowanych do potrzeb i możliwości technicznych pomieszczeń.

Czyste powietrze – Twój komfort w domu

Coraz więcej w Polsce mówi się na temat zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Smog w miastach i na wsiach to powszechnie występujące zjawisko, które odczuwa się nie tylko zimą. Stąd tak istotna stało się dążenie do uzyskania jak najczystszego powietrza w domach, mieszkaniach i biurach, wolnego nie tylko od drobnoustrojów, ale także alergenów i pyłów zawieszonych oraz nieprzyjemnych zapachów. Odpowiednie urządzenia – na przykład te oferowane przez Toshibę – mogą funkcjonować także jako oczyszczacze powietrza.

Sterowanie jednostkami

Zaletą klimatyzatorów Toshiba jest elastyczny i dostosowany do oczekiwań klientów system sterowania urządzeniami. Każde z urządzeń wyposażone jest w pilot, dzięki któremu można z łatwością bezprzewodowo sterować każdą jednostką. Co więcej, istnieje możliwość przypisania własnych ustawień do pilota. Jednocześnie, z poziomu pilota można korzystać z funkcji programowania tygodniowego, która umożliwia wprowadzenie 4 dowolnych ustawień na każdy dzień tygodnia.

Innym, równie wygodnym rozwiązaniem jest sterowanie za pomocą Wi-Fi – to zdalne sterowanie jednostką możliwe jest dzięki wbudowanemu modułowi oraz aplikacji Toshiba Home AC i pozwala na ustawienie wybranych parametrów pracy dla systemu klimatyzacji z dowolnego miejsca na świecie.

Inne przydatne funkcje klimatyzatorów Toshiba

Jednostki wewnętrzne Toshiba charakteryzują się cichą pracą. To ważna cecha, która sprzyja komfortowym warunkom zarówno do odpoczynku, jak i pracy – także tej wymagającej skupienia. Urządzenia są niezwykle ciche – podczas pracy emitują dźwięk wynoszący 20dB(A), co przypomina ludzki szept.

Komfortowe warunki to nie tylko odpowiednia temperatura zadana przez użytkownika. To także sposób dystrybucji powietrza, który nie będzie powodował poczucia przeciągu (co może być szczególnie odczuwalne w przypadku chłodzenia pomieszczenia w upalne dni). Możliwość kontroli przepływu powietrza 3D pozwalająca na sterowanie ruchem żaluzji pionowych i poziomych daje takie ustawienie nawiewu, które będzie najbardziej przyjazne dla osób przebywających w pomieszczeniu.

Dla osób, które często wyjeżdżają, ciekawą i niezwykle przydatną funkcją będzie anty-frost – czyli funkcja przeciwzamrożeniowa. Pozwala ona na utrzymanie stałej temperatury +8oC w czasie nieobecności użytkowników. To z jednej strony zapobiega nadmiernemu wychłodzeniu pomieszczenia oraz zamarznięciu instalacji wodnych wewnątrz, a z drugiej strony sprzyja oszczędności energii, która musiałaby być wygenerowana na odpowiednie ogrzanie wnętrza.

Klimatyzatory Toshiba posiadają także inne przydatne funkcje. Należy do nich m.in. Hi-power pozwalająca w szybki sposób uzyskać wymaganą temperaturę w pomieszczeniu oraz Comfort Sleep, która zapewnia komfortowe warunki termiczne podczas spania. 

Źródło: Clima Polska – klimatyzacja do domu

Reklama

Reklama

Polecamy