Nasz skóra poddawana jest działaniu wielu czynników, które mogą negatywnie wpłynąć na jej wygląd. Na szczęście dzięki nowoczesnej i w pełni bezpiecznej technologii możliwa jest jej rewitalizacja. Stosowanie stymulatorów tkankowych to doskonałe rozwiązanie stosowane w celu odmłodzenia skóry. Preparaty podawane za pomocą iniekcji odbudowują strukturę skóry. Zadaniem stymulatorów jest zwiększenie poziomu kolagenu i elastyny. Stosowane zabiegi dają niesamowite efekty, dzięki którym preparaty te zyskały zwolenników na całym świecie.

Dlaczego kolagen w skórze jest tak ważny?

Zadaniem kolagenu zawartego w skórze jest zwiększenie poziomu wytrzymałości skóry i zachowanie jej sprężystości. Jako podstawowy składnik macierzy otaczającej komórki skóry właściwej kolagen odpowiada za gładkość skóry. Dzięki odpowiedniej ilości kolagenu, skóra wygląda młodzieńczo i zdrowo.

Elastyna

Elastyna to białko produkowane przez organizm człowieka. Proces starzenia powoduje jednak obniżenie jej poziomu w organizmie. Po 25 roku życia wytwarzanie elastyny się zatrzymuje, a gdy człowiek osiąga wiek 50 lat, zanikają jej włókna. Właściwości elastyny (poprawa napięcia i sprężystości skóry) powodują, że jest ona stałym składnikiem wielu kosmetyków dla osób w wieku dojrzałym.

Co zawierają stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe zawierają w zależności od typu produktu: hydroksyapatyt wapnia, kwas hialuronowy, atelokolagen, kwas L-polimlekowy, kolagen oraz wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego. Szerokie spektrum stymulatorów związane jest z różnymi rodzajami skóry, do której preparaty są stosowane. Produkty mają zatem różny mechanizm działania, wskazania i obszar leczenia. Stosowanie iniekcyjne również może różnic się technikami, a poszczególne stymulatory odznaczają się różnymi rezultatami i czasem ich utrzymywania.

W jaki sposób stosuje się stymulatory tkankowe?

Preparaty stosuje się za pomocą iniekcji. Można robić to, wstrzykując stymulatory śródskórnie, podskórnie lub troszkę głębiej. Za pomocą igły lub kaniuli specjalista wprowadza preparat, dokonując nakłuć w różnych miejscach. Wstrzykiwanie stymulatorów tkankowych jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Coraz częściej możemy również spotkać preparaty do samodzielnej aplikacji.

Wskazania i przeciwwskazania do stosowania stymulatorów tkankowych

Stosowanie preparatów tego typu jest szczególnie doradzane osobom, które chciałyby dokonać korekcji fałdów nosowo-wargowych, wymodelować policzki, wypełnić linie marionetki, skorygować linię żuchwy i okolicy podjarzmowej, a także skorygować kształt nosa i brody. Istnieją również pewne przeciwwskazania do stosowania tego typu zabiegów. Są to: ciąża i okres karmienia piersią, uczulenie na składniki preparatu oraz choroby autoimmunologiczne.

Dla kogo?

Produkty te są doskonałą metodą rewitalizacji skóry dla każdego. Bez względu na wiek, płeć i rodzaj skóry zabiegi są skuteczne i powszechnie cenione. Osoby, które chciałyby zmienić wygląd swojej skóry, odzyskać jej blask i głęboko ją nawilżyć z całą pewnością nie zawiodą się na stymulatorach tkankowych.

Stymulatory tkankowe to nowoczesne produkty służące do poprawy wyglądu skóry. Dzięki stymulacji kolagenu i elastyny stosowane zabiegi są niezwykle skuteczne. Wysoka jakość dostępnych na rynku preparatów sprawia, że zyskują one coraz większą popularność.

Reklama

Reklama

Polecamy