Odpowiednie przybranie okien jest estetycznym dopełnieniem każdego pomieszczenia. Nie tylko doskonale buduje atmosferę, ale też pomaga kontrolować ilość dochodzącego z zewnątrz światła oraz poziom ciepła w danym miejscu. Zapewnia również prywatność i podaje wnętrzom prawdziwej klasy. Projektowanie dekoracji okien w Warszawie to dogodny sposób na zmianę wystroju domów i mieszkań klientów indywidualnych, a także siedzib różnych instytucji oraz firm.

Projekt dekoracji okien – co powinien zawierać?

Jak najlepiej podkreślić charakter pomieszczeń? Jak zmienić wnętrze za sprawą ozdób okiennych? Można skorzystać z pomysłów profesjonalistów zajmujących się aranżacją dekoracji okien w Warszawie. Taką współpracę rozpoczyna spotkanie z klientem w miejscu zlecenia. Zbierane są wówczas szczegółowe informacje o jego oczekiwaniach względem wyglądu okien, preferencji odnośnie do materiału i jego struktury, barwy oraz sposobu upięcia tkaniny. Ważne jest tutaj samo przeznaczenie osłon okiennych. Inne bowiem pasują do salonu i pokoju dziennego, a inne do gabinety czy kuchni. Dopasowując właściwe przybranie, zwracana jest także uwagę na charakterystyczne w danym pomieszczeniu ozdoby ścienne, takie jak kamień, elementy szklane lub metalowe. Warto, aby wystrój okien tworzył z nimi spójną estetycznie całość.

Konsultacja dotyczy doboru rodzaju dekoracji. Możliwości jest wiele. Mogą to być firany, zasłony, pionowe lub poziome żaluzje, rolety, zazdrostki, panele czy plisy. Istotna jest też sama tkanina, jej kolor i wzór, a także akcesoria służące do upinania. Następnie dokonywane są szczegółowe pomiary otworów okiennych, pomieszczenia od sufitu do podłogi, parapetów oraz odległości bocznych krawędzi okien od elementów wyposażenia, takich jak meble, obrazy czy lampy. Wszystko to jest niezbędne do wykonania szkicu. Wizualizacja może być dostarczona w kilku wariantach. Po wycenie i akceptacji projektu przystępuje się do szycia, ewentualnego prasowania, jakie dotyczy zwłaszcza firan z woalu, oraz zakładania przybrań okiennych.

Aranżacja okien – projekt gotowy czy indywidualny?

Osoby szukające pomysłu na dekorację swoich okien, mogą zainspirować się gotowymi aranżacjami dostępnymi na miejscu w biurze projektowym. Jest to niewątpliwie bardzo wygodne rozwiązanie i duża oszczędność czasu. Po konsultacji z ekspertem dobierane są odpowiednie materiały oraz wszystkie niezbędne do wykonania dekoracji dodatki. Powstaje też szkic uwzględniający zmiany proponowane przez klienta. Z kolei projekt całkowicie indywidualny uwzględnia wszystkie wymagania zleceniodawcy. To właściwy wybór, kiedy wśród gotowych projektów nie znalazło się idealnego dla siebie. Własna koncepcja z pewnością będzie się wyróżniać na tle innych.

Podsumowanie

Aby wystrój zachwycał pięknem i funkcjonalnością, wymaga dobrego projektu. Od niego tak naprawdę wszystko się zaczyna. Dekoracje okien w Warszawie to kreatywne rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Ciekawy, niebanalny design wyróżni wnętrze i z pewnością zwróci uwagę gości.

Reklama

Reklama

Polecamy