Czym dla Ciebie jest odpowiedzialność?

Odpowiedzialność za życie najbliższych to najważniejsza rola jaką powierza nam życie. Nasze dzieci są całkowicie zależne od naszych decyzji. Bez nas są zupełnie bezradne. Nasi przyjaciele oraz rodzina w sytuacjach zagrożenia życia mogą również potrzebować pomocy i być całkowicie zależni od naszych postanowień.

Najczęściej nie myślimy, że to właśnie naszej rodzinie może przydarzyć się coś złego. Kataklizm taki jak pożar czy powódź to dla nas najczęściej abstrakcja. Zdarzenia, które oglądamy zwykle w telewizji. Coś co może przydarzyć się komuś obcemu, ale nie nam. Telewizja bezustannie bombarduje nas informacjami o nierównej walce człowieka z naturą. Przekazuje nam obrazy zalanych przez powódź domów, dachów zerwanych przez potężne huragany, zgliszcza domów pozostawione przez szalejący pożar.

Nie od dzisiaj wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. To znane stwierdzenie przekłada się również na ideę z jakiej zrodził się szczególny produkt, jakim jest wyjątkowy plecak – help bag. To właśnie z myślą o spokoju Twoim i Twojej rodziny  został stworzony plecak ewakuacyjny, który łączy w sobie wszystko co najlepsze:

  • bardzo mocny materiał cordura, z którego wykonany jest plecak ewakuacyjny
  • plecak help bag jest zaprojektowany pod dedykowane akcesoria ratunkowe (53 elementy, selektywnie dobranego wyposażenia!)
  • plecak posiada widoczne oznaczenia, tzw. piktogramy, które pozwolą błyskawicznie odnaleźć to co niezbędne w danej chwili.
  • plecak można kupić w opcji bez wyposażenia

Czemu powinienem kupić HelpBag?

Zapytasz pewnie po co kupować plecak ratunkowy? Przecież masz w domu apteczkę i inne przydatne przedmioty takie jak śpiwór, termos, zapalniczka, a w garażu znajdziesz nawet krzesiwo i palnik turystyczny.

Czy w chwili zagrożenia życia będziesz miał czas biegać po domu i często w panice szukać wszystkich potrzebnych do przetrwania rzeczy?

Czy jeśli w domu zaskoczy cię pożar będziesz miał czas zastanawiać się nad tym co pozwoli Twoim bliskim przetrwać w komfortowych warunkach do przyjazdu straży pożarnej?

Czy jeśli udasz się na wczasy za granicę, będziesz myślał przed wyjazdem o wszystkich przedmiotach, które mogłyby przydać się w razie, gdy zaskoczy was kataklizm taki jak trzęsienie ziemi bądź tsunami? Nie pomyślisz o tym, bo nikt z nas nie myśli o tym, że coś może pójść nie po naszej myśli.

Pamiętaj o jednym! Życie lubi nas zaskakiwać. Niestety czasem ma dla nas przykre niespodzianki, ale tylko od nas zależy, czy poddamy się złemu losowi, czy podejmiemy walkę.

Jeśli lubisz czuć spokój i bezpieczeństwo w każdych warunkach, jest to najlepszy powód do posiadania plecaka ratunkowego. Jeśli zaskoczy Cię jakiekolwiek zagrożenie, nie będziesz musiał panikować. Po prostu łapiesz za plecak i możesz pomóc najbliższym w ewakuacji.

Gdzie plecak ratunkowy spełni swoją rolę?

Zastanawiałeś się kiedyś ile czasu musi minąć zanim nadejdzie pomoc? Czasem nadchodzi ekspresowo, jeśli mamy możliwość wezwać ją w miejsca ogólnie dostępne. Jednak bywają sytuacje gdzie kataklizm niszczy drogi dojazdowe. Najczęściej w takich sytuacjach nie mamy możliwości, aby naładować telefon i zadzwonić po pomoc. Dlatego w plecaku znajduje się power bank, oraz multifunkcyjne radio wyposażone w dynamo, pełniące rolę mini agregatu! Spokojnie naładujesz nim rozładowany telefon lub zrobisz zapas energii w power banku.

Często zagrożenie życia to otoczenie w jakim się znajdujemy. W nocy, podczas ulewnego deszczu ochroni nas przed wychłodzeniem peleryna przeciwdeszczowa i koc termiczny, a dzięki latarce oraz wbudowanemu w pas piersiowy gwizdku alarmowym, ratownicy łatwo zlokalizują miejsce naszego pobytu.

W plecaku znajdziemy też między innymi znakomitej jakości śpiwór, ogrzewacze do dłoni stóp, tabletki do dezynfekcji wody, naczynie turystyczne, palnik i krzesiwo. Dzięki nim zapewnimy bezpieczeństwo i przetrwanie naszej rodzinie, nawet gdy zagrożenie życia dopadnie nas z dala od cywilizacji.

Prawdziwy kataklizm naszych czasów to również terroryzm i wojna. Pomyślisz pewnie, że owszem, ale to dzieje się gdzieś daleko za granicami naszego kraju. Ale czy napewno? Czy jesteś w stanie przewidzieć kim tak naprawdę jest człowiek mieszkający za ścianą? Czy wiesz co dzieje się na wysokich szczeblach władzy i co stanie się jutro? Co się stanie jeśli wybierając się w podróż z dziećmi na waszej drodze stanie człowiek stanowiący zagrożenia dla tłumu czekającego na samolot bądź pociąg?

Zastanów się i bądź odpowiedzialny. Bądź spokojny. Bądź przygotowany i wyposażony. Masz wybór.

Źródło: Help Bag – Plecaki ewakuacyjne

Reklama

Reklama

Polecamy