Majówka w górach to świetny pomysł na aktywne spędzenie urlopu. Kiedy w dolinach śnieg topi się, szczyty nadal pozostają ośnieżone. Górskie potoki obfitują w mroźną wodę, co sprawia, że powietrze jest tu wyjątkowo rześkie. Maj to doskonały miesiąc na wypoczynek w górach. Budząca się do życia przyroda i poprawiające się warunki do wędrowania sprawiają, że możemy zdecydować się na zdobycie szczytów, o których w zimie mogliśmy tylko pomarzyć. W maju w górach da się prawdziwie wypocząć. Rosnące temperatury oraz stosunkowo niewielu turystów pozwala na rozkoszowanie się widokami i naładowanie baterii na kolejne tygodnie pracy

Rodzinna majówka w górach – co warto zobaczyć?

Wiele rodzin, szczególnie tych, którzy podróżują wraz z dzieckiem w wózku, obawia się, że w górach nie znajdą wystarczająco wielu atrakcji. Nic bardziej mylnego, z dzieckiem można nie tylko aktywnie spędzić majówkę, ale także zdobyć górskie szczyty. Mowa tu o Gubałówce czy Kasprowym Wierchu, na które to prowadzą wygodne koleje linowe, umożliwiające zabranie ze sobą dziecięcego wózka. Jeśli jednak wierni jesteśmy wierni pieszemu zwiedzaniu gór, w Tatrach znajdziemy wiele ścieżek, które z łatwością pokonać możemy z dzieckiem. Popularny szlak na Morskie Oko to tylko jeden z nich, który mimo swojej długości wyróżnia się asfaltową ścieżką, którą bez problemu możemy pokonać z wózkiem. Nieco bardziej terenowe warunki spotkamy na tatrzańskich dolinach. Dolina Chochołowska, która zachwyca wiosną fioletem krokusów, Dolina Kościeliska czy Dolina Strążyska, która prowadzi nas pod samo zbocze Giewontu to tylko niektóre z tras, po których spacerować możemy z małym dzieckiem. Dla rodzin z nieco starszymi pociechami polecić można Drogę pod Reglami, z której rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Tatry.

Po wędrówce czas na posiłek

Aktywność fizyczna w górach pochłania wiele energii. Aby zregenerować siły i zebrać je na kolejny dzień majówki, warto posilić się prawdziwym, góralskim jedzeniem. Góralski Browar to restauracja w centrum Zakopanego, która oferuje zarówno klasyczne dania kuchni regionalnej, takie jak moskole, kwaśnica czy grillowane oscypki, ale także klasyczną europejską kuchnię o wyjątkowym smaku dań. W karcie znajdziemy dania w oparciu o jagnięcinę, podhalańskie sery, a także leśne grzyby. Wiele potraw, które znamy z kuchni polskiej, zostało wzbogaconych o dodatki typowo góralskie. W Góralskim Browarze oprócz wyśmienitych dań znajdziemy także regionalne piwo kraftowe. To miejsce, które warto odwiedzić niezależnie od pory dnia, bowiem w menu znajdziemy zarówno dania obiadowe, jak i najlepsze śniadania w Zakopanem. Restauracja w centrum Zakopanego, usytuowana w jego sercu, a więc na Krupówkach, to wyjątkowo klimatyczne miejsce, oferujące taras na dachu, z którego rozpościera się niesamowity widok na pasmo polskich gór. Góralski Browar to idealne miejsce na odpoczynek podczas urlopu.

Reklama

Reklama

Polecamy