Czy słyszałeś już o kamiennych slabach? Jeśli jeszcze nie zapoznałeś się z tym trendem, to koniecznie musisz to nadrobić. Dowiedz się, czym są kamienne slaby i jak wykorzystać je w aranżacji wnętrz.

Czym są modne kamienne slaby?

”Slab” pochodzi od angielskiego słowa oznaczającego płytę. Kamienne slaby to inaczej surowe płyty kamienne o wielkich formatach (najczęściej o szerokości 120 cm, długości 250-300 cm i grubości 2-6 cm). Dzięki temu możliwe jest ukazanie większej powierzchni materiału i wydobycie w pełni jego walorów estetycznych.

Oprócz tego, że kamienne slaby są dobrym wyborem dla osób, które lubią oryginalne wykończenie wnętrz, mają też inne zalety. Wymienia się wśród nich prostą konserwację, uniwersalność, trwałość i dużą odporność (na uszkodzenia mechaniczne i przebarwienia).

Stwórz nowoczesną i oryginalną aranżację wnętrz za pomocą kamiennych slabów

Wiesz już, czym są modne kamienne slaby, więc czas dowiedzieć się, jak wykorzystać je w aranżacji wnętrz. Pięknie prezentują się w różnych pomieszczeniach – od łazienek po kuchnie (jako element dekoracyjny ściany lub podłogi, a także materiał, z którego powstają blaty).

W związku z tym, że kamienne slaby wyróżniają się dużymi rozmiarami, sprawdzają się przede wszystkim w większych pomieszczeniach. Oprócz mieszkań można spotkać je m.in. w muzeach czy luksusowych hotelach.

A jak wykorzystać urok kamiennych slabów podczas urządzania mieszkania? Sprawdź poniższe pomysły!

  • Marmur w ciemnych odcieniach – wyróżnia się niezwykłą trwałością i ponadczasową elegancją. Dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych – nie musisz się martwić, że nie będzie pasował do danej aranżacji. Do wyboru masz np. Tundra Grey, który może przywodzić na myśl wulkaniczny krajobraz. Jego ciemna barwa ozdobiona jasnymi żyłkami sprawia, że ciężko oderwać od niego wzrok! To dobry wybór dla osób, które szukają odważnych nowoczesnych rozwiązań do mieszkania lub biura.
  • Marmur w jasnych odcieniach – będzie dobrym wyborem, jeśli wolisz stonowane, jasne barwy. Ich zaletą jest to, że optycznie powiększają pomieszczenie. Oferujemy Ci m.in. Glacier White AZK z miękkimi liniami na jasnym tle. Doskonale sprawdzi się w nowoczesnej łazience, gdzie możesz połączyć go z ciemniejszymi akcentami (np. Mont Grey B, Black Silk AB).
  • Trawertyn – niepowtarzalna struktura, wszechstronność i trwałość to coś, za co docenia go wiele osób. Chcesz, aby pomieszczenie było bardziej przytulne? W takim razie postaw na sloty kamienne z trawertynu w ciepłych odcieniach np. Bordo, Gold T lub Noce. Takie barwy świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach, gdzie spędzasz dużo czasu lub przyjmujesz gości (np. salonie, jadalni). Możesz wykorzystać je również do aranżacji sypialni – ciepłe kolory stworzą klimat sprzyjający wyciszeniu i zasypianiu.

Kamienne slaby stały się hitem ostatnich lat zarówno za sprawą walorów estetycznych, jak i ze względu na to, że są odporne na uszkodzenia. Dzięki temu możesz cieszyć się ich oryginalnym wyglądem przez dłuższy czas.

Reklama

Reklama

Polecamy