Na co dzień do wielu zabiegów w medycynie estetycznej wykorzystuje się kwas hialuronowy. Swoje zastosowanie znajduje w realizacji takich usług jak nawilżanie ust, czy też lifting twarzy. Warto zastanowić się, jakim związkiem jest kwas hialuronowy oraz jakie ma właściwości. W tym artykule przygotowaliśmy dla Was wybrane i najważniejsze informacje o tym związku oraz wskazaliśmy jego potencjalne zastosowanie przy realizacji zabiegów estetycznych. Zapraszamy do lektury.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to prosty związek chemiczny, który na co dzień występuje w sposób naturalny w naszej skórze. Największe stężenie tego związku występuje w organizmach dzieci i młodych osób, a wraz ze starzeniem się człowieka, stopniowo go ubywa. Według badań, bardzo znaczące ubytki kwasu hialuronowego w ludzkiej skórze można zaobserwować już po 30-40 roku życia. Specjaliści w zakresie medycyny estetycznej znaleźli szereg możliwych zastosowań kwasu w realizacji swoich usług, a jego dużym atutem, poza uniwersalnością, jest oczywiście bezpieczeństwo użytkowania. To związek naturalnie występujący w ludzkim organizmie, dlatego bardzo rzadko mamy do czynienia z reakcją odrzucenia go.

Wykorzystywanie kwasu hialuronowego do nawilżania ust

Bardzo popularne jest wykorzystywanie kwasu hialuronowego w przypadku zabiegów nawilżających usta. Duży wpływ na to ma specyfikacja kwasu, który ma zdolność do wiązania dużych ilości wody. Według badań, na jedną cząstkę kwasu może przypadać nawet 250 cząstek wody. Dzięki temu, efekty zabiegów nawilżających widoczne są natychmiast, a nawilżanie ust kwasem zapewnia im sprężystość i jędrność. Metoda ta bardzo często stosowana jest w okresie zimowym, gdzie naturalnie stężenie kwasu hialuronowego w organizmie spada ze względu na niską temperaturę. Nie bez powodu, wówczas możecie narzekać na suche i pękające usta. Zabieg za pomocą kwasu hialuronowego pomoże Wam w doprowadzeniu ich do idealnego stanu i w odpowiednim nawilżeniu. Wśród zaleceń do stosowania tego związku chemicznego znajdują się między innymi: suche i pękające usta, spierzchnięte usta, krwawienia oraz uczucie skorupy na ustach.

W jakich jeszcze zabiegach stosuje się kwas hialuronowy?

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, kwas hialuronowy jest bardzo uniwersalny i ma szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Wykorzystywany jest między innymi jako wypełniacz w zabiegach liftingu twarzy. Cząsteczki kwasu wstrzykiwane są pod skórę, dzięki czemu wypełniają bruzdy i zmarszczki na twarzy. Zabieg ten sprawia, że skóra staje się bardziej nawilżona, jędrna i odmłodzona. Kwas hialuronowy stosowany jest również przy zabiegach modelowania rysów twarzy, w tym konturów ust, czy też kształtu policzków. Na co dzień kwas hialuronowy jest również bardzo popularnym składnikiem kosmetyków do pielęgnacji ciała i twarzy. W medycynie estetycznej, najczęściej stosuje się go w zabiegach odmładzających. Efekty stosowania zabiegów opartych o działania tego związku, mogą utrzymywać się nawet od 6 do 12 miesięcy.

Reklama

Reklama

Polecamy