Współczesne systemy klimatyzacji przestały już pełnić tylko funkcję obniżania temperatury powietrza w pomieszczeniach w czasie upalnych dni. Liczba dodatkowych funkcjonalności oraz możliwość wyboru różnych urządzeń umożliwiają dobór jednostek i systemów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Różnorodność funkcji, jakie oferują urządzenia klimatyzacyjne sprawia, że każdy użytkownik powinien dokonać wyboru na podstawie własnych preferencji.

Niewielkie zużycie prądu

Nowoczesne urządzenia nie są drogie w eksploatacji. Koszt miesięcznych opłat rzędu kilkunastu złotych za prąd, w przypadku 2-3 jednostek wewnętrznych w obiekcie, to bardzo niska cena za pełen komfort w upalne dni. W takim wypadku jednak warto stawiać na urządzenia zaawansowane technologicznie o wysokiej klasie energetycznej.

Toshiba proponuje klientom klimatyzatory wewnętrzne w klasach energetycznych od A+ do A+++. Najbardziej energooszczędnym i wydajnym modelem klimatyzatorów są jednostki Daiseikai 9, które posiadają najwyższą klasę energetyczną oraz najlepsze wskaźniki wydajności sezonowej SEER i SCOP. Tę cechę klimatyzator ścienny Daiseikai 9 zawdzięcza inwerterowej dwurotacyjnej sprężarce, która gwarantuje skuteczną pracę urządzenia w szerokim zakresie temperatur wynoszących od -15oC do +46oC.

Czyste powietrze w domu

Niska jakość powietrza w Polsce odpowiedzialna jest za wiele chorób, także tych zagrażających życiu. Dlatego tak istotnym jest dążenie do tworzenia optymalnych warunków w pomieszczeniach. Dużym zainteresowaniem cieszą się wszelkiego typu urządzenia, które oczyszczają powietrze nie tylko z drobnoustrojów i alergenów, ale także z cząsteczek smogu. Czyste powietrze w domu czy biurze to gwarancja zdrowia i poprawa samopoczucia, ale także możliwość normalnego funkcjonowania i rozwoju dla małych dzieci, osób cierpiących na choroby górnych dróg oddechowych czy osób starszych.

Eliminacja drobnoustrojów, alergenów typu kurz czy pyłki to podstawowe zadania klimatyzacji w zakresie utrzymania czystości powietrza. Wymaga także zastosowania efektywnych filtrów, które pozwolą eliminować te czynniki. Klimatyzatory Seiya i Shorai wyposażono w 2 poziomy filtracji oraz w funkcję samooczyszczania wymiennika ciepła, przez co redukuje się występowanie wilgoci wewnątrz urządzenia i sprzyja eliminacji ryzyka rozwoju pleśni.

Najwyższą czystość klimatyzowanego powietrza zapewniają systemy wyposażone w jonizatory. Takie rozwiązanie zastosowano w urządzeniach Daiseikai 9 oraz Shorai Premium. Dzięki unikalnemu systemowi filtracji powietrza połączonego z funkcją jonizacji otrzymuje się powietrze czyste medycznie. W efekcie w pomieszczeniu doskonale się nie tylko wypoczywa i pracuje, ale również proces regeneracji ludzkiego organizmu przebiega niezwykle szybko.

Komfort i wygoda

Klimatyzacja zdecydowanie poprawia komfort pracy i wypoczynku. Z jednej strony gwarantuje utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniu – poprzez chłodzenie latem i ogrzewanie w chłodniejsze pory roku, z drugiej strony także właściwie dobrane urządzenia wewnętrzne będą generowały odpowiednią cyrkulację powietrza. Przykładem w tym względzie mogą służyć klimatyzatory ścienne Toshiba, które dzięki funkcji kontroli przepływu powietrza 3D dostarczają świeży strumień tam, gdzie jest potrzebny. Sterowanie ruchem żaluzji pionowych i poziomych pozwala ustawić nadmuch tak, aby nie przeszkadzał w codziennym funkcjonowaniu i jednocześnie pozwalał uzyskać oczekiwaną temperaturę w dowolnym miejscu.

Komfort użytkowania wiąże się także z wielością funkcji, które klimatyzatory Toshiba posiadają. Należą do nich m.in. funkcja:

  • Hi Power pozwalająca na pracę przy zwiększonej wydajności dla uzyskania szybkiego efektu schłodzenia/ogrzania wnętrza,
  • Comfort Sleep z wbudowaną dwustopniową regulacją głośności pracy jednostki w nocy,
  • ECO odpowiedzialna za redukcję poboru prądu o 30-50%.

Łatwe sterowanie

Ważnym elementem obsługi systemów klimatyzacji jest sterowanie. Dla użytkowników istotnym jest, aby było ono łatwe i intuicyjne. W przypadku klimatyzatorów Toshiba sterowanie urządzeniami może odbywać się za pomocą zdalnego pilota i Wi-Fi.

Pilot w systemach klimatyzacji Toshiba może być wykorzystywany w różnorodny sposób – z jednej strony pozwala na ręczne ustawianie poszczególnych funkcji, temperatury czy siły nawiewu. Z drugiej strony urządzenia można zaprogramować w trybie tygodniowym. Co więcej, dla łatwiejszego sterowania każdy użytkownik może indywidualnie zaprogramować przyciski pilota dla własnej wygody. Urządzenia mają także wbudowany moduł Wi-Fi, dzięki któremu za pomocą specjalnej aplikacji, klimatyzacją można sterować zdalnie na odległość z dowolnego miejsca na ziemi z dostępem do internetu.

Źródło: Clima Polska – montaż klimatyzacji

Reklama

Reklama

Polecamy