Ślub stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu zakochanych. Ważne jest zatem, by pamiętać o wszystkich szczegółach. Na sukces ślubu lub wesela składa się wiele czynników. Poza dopięciem na ostatni guzik podstawowych spraw organizacyjnych, istotny jest także wybór odpowiednich obrączek. Zważając na to, iż mogą być one noszone nawet przez całe życie, powinny być one odpowiednio dopasowane do danej pary. Tradycyjne złoto i tradycyjne formy coraz częściej są zastępowane bardziej oryginalnymi wzorami i materiałami. Warto zatem wiedzieć, co może zaproponować zakład jubilerski, aby obrączka była jak ciekawsza i wyróżniała się wśród innych.

Obrączki z grawerami

Na popularności zyskują obrączki artystyczne. Wiele par pragnie się bowiem wyróżniać czymś wyjątkowym. Zakochani często wybierają opcję tradycyjnych obrączek z grawerem. Najczęściej umieszczają na nich swoje imiona bądź datę ślubu. Grawer może posiadać także ważne dla pary sentencje lub frazy. Wszystko jest kwestią indywidualną. Dodatek tego typu pozwala na personalizację obrączek i nadanie im nietypowego wyglądu. Taki grawer pomocny okazuje się także w wypadku zgubienia obrączki, a zazwyczaj wykonuje się go na wewnętrznej stronie pierścienia. Są one często tworzone cyfrowo, bądź tradycyjnymi metodami rzemieślniczymi. Większość zakładów jubilerskich oferuje takie usługi.

Kształty obrączek

Poza grawerem pary eksperymentują również w typach obrączek. Coraz popularniejsze stają się nietypowe obrączki korony bądź takie posiadające inne nietypowe kształty. Jedną z najciekawszych alternatyw są ramki, do których wchodzi pierścionek zaręczynowy. Taki pierścień stanowi spoiwo i symbolizuje powiązanie zaręczyn ze ślubem. Jest to bardzo często wybierana forma obrączek, gdyż jest stosunkowo unikatowa. Popularne staje się także dodawanie kamieni, najczęściej cyrkonii bądź diamentów.

Materiały

Najpopularniejsze jest tradycyjne złoto. Jest to najbardziej klasyczna obrączka, robiąca wrażenie nawet bez żadnych dodatków. Wiele osób decyduje się jednak na inne materiały, takie jak srebro, białe złoto, mosiądz, platyna, pallad, tytan, a nawet miedź. Wszystko zależy od upodobań i osobistych preferencji danej pary.

W zależności od użytego materiału obrączki posiadają różne kolory. Złoto w zależności od próby będzie posiadało nieco inny odcień. Białe złoto jest nieco cieplejsze od srebra, a róż i czerwień będzie domeną miedzianych obrączek. Najjaśniejszą i najbielszą obrączką okaże się taka wykonana z platyny. Jest ona bielsza nawet od białego złota.

Metody wyrobu obrączek

Istnieją dwie główne metody wyrobu obrączek – technika z lutowanym szwem oraz bezszwowa. Pierwsza metoda jest nieco popularniejsza, ale jednocześnie starsza. Polega ona na użyciu paska metalu, który poprzez zwinięcie i zlutowanie tworzy prawidłowy kształt obrączki. Natomiast metoda bezszwowa polega ona na wykonaniu krążka z kawałka metalu. Taką obrączkę można uzyskać, ucinając kawałek jednolitej rury materiału. W tej metodzie zaletą jest brak szwu. Działa to na korzyść, w porównaniu do obrączek szwowych, które niejednokrotni pękają w miejscu zlepienia.

Wybierając obrączkę, warto kierować się swoimi upodobaniami i indywidualnym gustem. W dzisiejszych czasach istnieje bowiem wiele możliwości, co wyboru unikatowej, oryginalnej obrączki. Warto zatem wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw i wybrać tę jedyną, wyjątkową.

źródło: kohha.com – pierścionki srebrne

Reklama

Reklama

Polecamy