Wielu współcześnie działających przedsiębiorców zastanawia się nad tym, czy warto jest kupić czy też wynająć kompresor przemysłowy. Te odwieczne dylematy przedsiębiorstw produkcyjnych i firm usługowych są często poruszane na wielu forach internetowych. Okazuje się, iż wynajmowanie kompresorów przemysłowych ma swoje racjonalne uzasadnienie, szczególnie w określonych przypadkach. Warto jest dowiedzieć się, kiedy wynajem sprężarek opłaca się przedsiębiorcy i jakie warunki należy spełnić, aby wypożyczyć sprężarkę idealnie dopasowaną do potrzeb procesu produkcyjnego.

Wynajem czy zakup sprężarki?

Wynajmowanie kompresorów przemysłowych jest często uwarunkowane specyfiką firm świadczących usługi lub produkujących określone wyroby i wykorzystujących do tego celu sprężone powietrze. Dynamicznie rozwijający się rynek i ewolucja procesów technologicznych wymagają nieustannego dostosowywania posiadanego parku maszynowego do zmieniającej się koniunktury rynku i otoczenia biznesowego, aby świadczyć usługi czy wytwarzać artykuły, które będą godne polecenia i znajdą szerokie grono odbiorców.

Należy dysponować nowoczesnymi kompresorami przemysłowymi. Niestety zakup tego rodzaju urządzeń wiąże się ze sporym wydatkiem, jeśli przedsiębiorca jest osobą, która dopiero stawia pierwsze kroki w swojej branży i nie ma możliwości zaciągnięcia kredytu czy też uzyskania korzystnego dofinansowania. Wówczas posiadanie kompresora przemysłowego na własność nie wchodzi w rachubę. Ponadto, wiele firm potrzebuje sprężarek na krótki okres. Oznacza to, że inwestowanie w nowy system zasilania sprężonym powietrzem jest mało opłacalne z uwagi na to, że zmieniające się warunki prowadzenia działalności gospodarczej, często wymuszają na firmach porzucenie konkretnych usług i zajęcie się zupełnie nową dziedziną przemysłu.

Kiedy zakup kompresorów przemysłowych jest nieopłacalny?

Zakup kompresorów przemysłowych nie jest także dobrym rozwiązaniem dla tych przedsiębiorców, którzy wykonują kilka rodzajów działalności, a tylko w jednej wykorzystują sprężarki. W tym momencie z pomocą przychodzą firmy oferujące wynajem sprężarek. Dobrej jakości kompresory przemysłowe używane, które są objęte umową najmu mogą w pełni pokryć zapotrzebowanie na ilość sprężonego powietrza, potrzebną do konkretnego cyklu produkcyjnego czy też wykonywania zleconych usług.

Wynajem sprężarek od renomowanych firm wiąże się z tym, iż właściciel przedsiębiorstwa otrzymuje w pełni sprawne, dostosowane do jego potrzeb i funkcjonalne urządzenie, gwarantujące spełnienie jego wysokich wymagań. Jako odbiorca sprężonego powietrza, osoba ta może wybrać wśród szerokiego wachlarza modeli, co zapewnia ścisłe dopasowanie sprężarki do specyficznych warunków pracy i prowadzonej działalności gospodarczej. W renomowanych firmach, które zajmują się wynajmowaniem kompresorów przemysłowych najmem objęte są różnego rodzaju sprężarki. Można wynająć turbosprężarki, sprężarki wysokociśnieniowe, kontenerowe stacje sprężarek, sprężarki śrubowe bezolejowe, sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności, a także sprężarki śrubowe olejowe.

Zalety wynajmu sprężarek

Renomowane firmy, świadczące usługi wynajmu sprężarek, oferują także możliwość atrakcyjnego cenowo najmu dodatkowego wyposażenia, którymi są filtry, osuszacze, separatory cyklonowe, zbiorniki sprężonego powietrza, a nawet separatory kondensatu. Wynajem sprężarek od sprawdzonych firm wiąże się z wieloma zaletami. Pierwszą z nich jest natychmiastowa dostępność konkretnego urządzenia, bez potrzeby oczekiwania na dostawę nowego kompresora przemysłowego. Ponadto, wynajmowanie sprężarek ogranicza koszty inwestycyjne, które są związane nie tylko z zakupem konkretnego urządzenia, ale także jego serwisem, szkoleniem pracowników czy wydatkami poniesionymi na amortyzację.

Sprawdzony wynajem sprężarek jest objęty serwisem dostępnym 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Osoba podpisująca umowę najmu otrzymuje również pełne doradztwo w zakresie wyboru najlepszego urządzenia w pełni dopasowanego do potrzeb prowadzonego przedsiębiorstwa.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – producent kompresów