Z pozoru niezauważalna i będąca jedynie częścią danego wystroju mata wejściowa pełni niezwykle ważne zadanie. Ma ona zatrzymywać wnoszenie z zewnątrz do wnętrza danego budynku firmy bądź domu brudu, wilgoci, jak też i śniegu. Nie każdy bowiem wie, że potrafią one wchłonąć około czterech litrów wody na jeden metr kwadratowy swojej powierzchni. Maty wejściowe posiadają również często specjalny splot, który perfekcyjnie zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia wewnątrz siebie.

W każdym budynku świetnie sprawdzi się mata wejściowa na wymiar, którą – jak sama nazwa wskazuje – można odpowiednio dopasować do danej powierzchni, a dzięki temu jeszcze lepiej zatrzymać brud i wilgoć poza wnętrzem mieszkania. Tutaj zatem pojawia się pytanie: dlaczego warto zainwestować we wspomniane maty wejściowe na wymiar?

 Po pierwsze – zatrzymują brud z zewnątrz

Po pierwsze należy wspomnieć, że maty wejściowe na wymiar odpowiednio dobrane i przycięte, nie tylko będą doskonale wyglądać oraz zdobić dane miejsce, ale również i perfekcyjnie zatrzymają nawet osiemdziesiąt pięć procent wnoszonego brudu. Idąc zatem tym tokiem, znacząco zmniejszają się koszty utrzymania czystości – szacuje się, że są one niższe o 65%.

 Po drugie – pomagają przedłużyć żywotność podłóg

Kolejnym atutem mat, który należy wymienić to możliwość przedłużenia żywotności wszelkiego rodzaju posadzek, a także wykładzin zewnętrznych. Maty położone przy wejściu zatrzymują czynniki takie jak piasek, który rysuje uszkadza posadzki.

 Po trzecie – najwyższa jakość wykonania

Spód maty wejściowych na wymiar najczęściej jest produkowany z kauczuku nitrylowego, który zapobiega przemieszczaniu się. Najlepiej sprawdzają się one przed wejściami do budynków, domów, mieszkań, na schodach, ciągach komunikacyjnych i przy drzwiach w pojazdach komunikacji miejskiej. Słowem – wszędzie tam, gdzie istnieje duże natężenie ruchu.

 Po czwarte – różnorodna kolorystyka i ciekawe wzory

Każda mata wejściowa na wymiar oprócz odpowiedniego przycięcia ma odmienne oferty kolorów, kształtów, a także wzorów. Dzięki szerokiej gamie barw maty można dobrać do danego wnętrza bądź między innymi elewacji zewnętrznej. Świetnie również można dopasować je do koloru i charakteru drzwi.

Po piąte – długa żywotność i niezawodność

Maty wejściowe najwyższej jakości mogą posłużyć przez wiele lat. Dodatkowo maty na wymiar są niezawodne i doskonale spełniają swoją rolę oraz są perfekcyjnie dopasowane do danego miejsca. Należy również dodać, iż maty są oczywiście atestowane, a także nie przewodzą w żaden sposób prądu elektrycznego, w związku z czym są w pełni bezpieczne oraz nie stwarzają jakiegokolwiek zagrożenia.

Maty wejściowe na wymiar posiadają szereg zalet, do których, oprócz wymienionych wyżej, należy zaliczyć między innymi:

  • odporność na wszelkiego rodzaju substancje oleiste;
  • łatwość w utrzymaniu czystości;
  • bezpieczeństwo dla zdrowia;
  • wydajność;
  • możliwość dopasowania do podłogi;
  • doskonały drenaż, gwarantujący zawsze suchą i czystą powierzchnię;
  • szeroki wybór koloru i tym podobne.

Źródło: Maty wejściowe – Matywejsciowe.pl

Reklama

Reklama

Polecamy