Piękna pogoda, wysokie temperatury oraz wzmożona potrzeba na spożywanie napojów. Okres letni to czas, w którym odpowiedne nawodnienie organizmu to podstawa. Jednak nasuwa się pytanie: jaki rodzaj wody powinny spożywać kobiety w ciąży?

Ciąża to bardzo ważny okres w życiu każdej kobiety. W tym czasie należy również pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Ponieważ ciało człowieka w większości jest złożone z wody, to właśnie podczas ciąży nie wolno Ci bagatelizować potrzeby odpowiedniego nawodnienia. Jednak należy pamiętać, że odpowiednie nawodnienie jest związane z odpowiednimi napojami. Nie wszystkie napoje są odpowiednie dla ciebie i Twojego dziecka. W okresie ciąży należy odstawić wszystkie kolorowe napoje, oraz zminimalizować spożywanie herbaty, a tym bardziej kawy. Postaw na wodę, tylko jaką?

Woda to podstawa

Woda jest niezbędnym elementem, który wpływa na odpowiedni rozwój płodu. Bardzo wrażliwe na niedobór wody są komórki ośrodkowego układu nerwowego naszego maluszka. Do tego odpowiednia ilość spożywanej wody ma ogromny wpływ na produkcję płynu owodniowego. Jest on odpowiedzialny za ochronę nienarodzonego dziecka przed infekcjami i urazami oraz za utrzymywanie odpowiedniej temperatury.

Jaka woda jest najlepsza dla kobiet w ciąży?

Najlepszym rodzajem wody dla kobiet w ciąży są wody pochodzące z naturalnych zbiorników podziemnych, które rozlewane są bezpośrednio przy jej ujściu. Woda ta powinna być niskozmineralizowana oraz powinna być bogata w wapń i jony magnezu. Te składowe są szalenie ważne w odpowiednim rozwoju płodu. Zastanawiasz się jaką wodę wybrać z sklepowej półki? Najlepiej kierować się informacjami na etykiecie. Butelki posiadające informację o rekomendacji Instytutu Matki i Dziecka z pewnością będą odpowiednie dla kobiet w ciąży.

W trakcie ciąży najlepiej spożywać około 3 litrów wody dziennie, natomiast w trakcie wysokich temperatur powinno zwiększyć się tą ilość o około jedną trzecią.

Pamiętaj, to co spożywasz w trakcie ciąży ma wpływ nie tylko na Ciebie, ale również na Twoje dziecko.

Reklama

Reklama

Polecamy