Jeśli posiadasz firmę transportową, z pewnością zależy Ci na płynnym kontakcie z zatrudnionymi przez Ciebie kierowcami. Swobodna komunikacja z kierowcą pozwala na szybką reakcję w przypadku problemów pracownika oraz stałą kontrolę postępów w wykonywanych przez niego czynnościach. Potrzeba ciągłego kontaktu z kierowcą jest jednak jeszcze pilniejsza, gdy w grę wchodzą trudne, zimowe warunki atmosferyczne. Okres śniegów i mrozów sprzyja powstawaniu nieprzyjemnych zbiegów okoliczności, które potrafią dać się we znaki nawet najlepszym drogowym wygom. Na szczęście z pomocą przychodzi nowatorski system zarządzania flotą pojazdów WEBFLEET. W jaki sposób ułatwia on komunikację z kierowcą w okresie utrudnionych warunków atmosferycznych?

Płynna kontakt dzięki funkcjom WEBFLEET

Na szybkim kontakcie z pracownikami zależy Ci bez względu na warunki pogodowe. Zawsze poprawia on dynamikę działań i ułatwia podejmowanie organizacyjnych decyzji. Podczas miesięcy zimowych, potencjalnych utrudnień jest jednak znacznie więcej, dlatego też głównie w trakcie tego okresu warto jest usprawnić łączność z zespołem kierowców.

System WEBFLEET oferuje swoim użytkownikom zaawansowaną, lecz prostą w obsłudze platformę komunikacyjną. Kontakt działa oczywiście w dwie strony, co w praktyce oznacza, iż zarówno Ty, jak i Twoi pracownicy, możecie wzajemnie wysyłać sobie wiadomości. W przypadku niefortunnych zbiegów okoliczności, posiadanie dostępu do platformy komunikacyjnej WEBFLEET może okazać się niezwykle cenne. Gdy dany pracownik znajdzie się w opałach, będzie miał on możliwość szczegółowego i natychmiastowego zgłoszenia swojego problemu. Funkcja ta znacznie przyspiesza wezwanie ewentualnej pomocy oraz skierowanie pojazdu do konkretnego punktu naprawczego.

Monitoring lokalizacji pojazdów

Usługa WEBFLEET pozwala na kontrolę lokalizacji pojazdów w oparciu o system GPS. Użytek z tej funkcji możesz robić na różne sposoby. Wielu pracodawców sprawdza lokalizację swoich kierowców, by upewnić się, że wypełniają normę na dany dzień. Poza tym dzięki kontroli położenia pojazdów właściciel firmy może dowiedzieć się, czy jego pracownicy poruszają się w zgodzie z obowiązującymi w danym miejscu przepisami.

Funkcja monitoringu pojazdów jest jednak szczególnie cenna głównie ze względów bezpieczeństwa. Wiedząc, gdzie znajduje się dany kierowca, możesz ostrzec go przed oczekiwanym pogorszeniem pogody, bliskością rejonów objętych oblodzeniem lub innymi anomaliami.

Wykorzystanie inteligentnej bazy danych WEBFLEET

System WEBFLEET wciąż poszerza swoje bazy danych o informacje uzyskiwane w czasie rzeczywistym od tysięcy użytkowników z całego świata. Dzięki temu – w razie zagrożenia – program poinformuje Ciebie oraz Twoich pracowników o nadchodzących utrudnieniach. Pozwoli to Wam uniknąć wielu niebezpieczeństw, które podczas trudnych miesięcy zimowych potrafią kryć się za każdym zakrętem. Jeśli więc system zdobędzie informacje na temat pogarszających się warunków atmosferycznych lub pojawienia się innego zagrożenia na danym obszarze, członkowie Twojego zespołu zostaną otrzymają stosowny komunikat.

Bezpieczeństwo Twoich pracowników oraz stan techniczny wykorzystywanych przez nich pojazdów to bez wątpienia kwestie o charakterze priorytetowym. Jeśli chcesz więc poprawić łączność ze swoimi kierowcami w trakcie trudnych zimowych miesięcy, WEBFLEET jest najlepszym rozwiązaniem.

Inspirowane: Tachograf cyfrowy