Prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo jest niejednokrotnie zobligowane do oddelegowania swoich pracowników poza miejsce pracy. Skorzystanie z takiej możliwości może przynieść wiele korzyści. Poczynając na zwiększeniu liczby klientów, kończąc na szerzeniu prestiżu firmy poza swój region. Pracownicy na delegacji mają możliwość poszerzenia swojej dotychczasowej wiedzy oraz doświadczenia – ale o tym z pewnością nie trzeba nikogo przekonywać. W tym tekście skupimy się na technicznym aspekcie wyjazdów służbowych, czyli na ich rozliczaniu. Za pobyt na delegacji pracownikowi należy się dodatek do wynagrodzenia, który niejednokrotnie sprawia trudność z wyliczeniem poprawnej kwoty. Powstają kwestie sporne, które mogą powodować ponowne odesłanie do ogromnej ilości przepisów regulujących rozliczanie delegacji.

System IT do rozliczeń delegacji

Dlatego też dla przedsiębiorców został opracowany unikalny sposób rozliczania delegacji pod nazwą Flexi Delegacje. System wychodzi naprzeciw wymaganiom pracodawców i księgowych. Nie wymaga on zatrudnienia dodatkowej osoby specjalizującej się w rozliczaniu delegacji.

Umożliwia dokonanie rozliczenia w trybie on-line. Dostępne jest także na urządzeniach w mobilnych. W prosty i szybki sposób umożliwia przekazanie pracownikom kwoty, jaka zostanie przez nich uzyskana. Pozwala na zapoznanie się z wydatkami poniesionymi na planowane oddelegowanie pracowników, dzięki czemu można błyskawicznie przekalkulować rentowność inwestycji.

Zalety rozwiązania

Stworzony jest w oparciu o obowiązujące przepisy, które przy każdej zmianie są uaktualniane. Opracowane algorytmy czuwają nad poprawnością wyliczeń, co redukuje możliwość popełnienia błędu do zera. Przekłada się to także na bezpieczeństwo podczas kontroli Urzędu Skarbowego oraz Inspekcji Pracy, które bardzo szybko mogą pociągnąć przedsiębiorcę do odpowiedzialności za błąd. Umożliwia przedstawienie pracownikom za co oraz w jakiej wysokości otrzymali należne im pieniądze; pozwoli także na merytoryczne wyjaśnienie często pojawiających się wygórowanych roszczeń.

Flexi Delegacje sprawdzi się również u osób, które nie posiadają wiedzy na temat rozliczania delegacji. W intuicyjny sposób prowadzi przez zawiłe przepisy, rozstrzygając kwestie sporne. Przejrzysta strona umożliwia w szybki sposób skorzystanie z oferowanej usługi. Witryna jest zaprojektowana pod aktualne potrzeby przedsiębiorców, którzy cenią swój czas oraz wygodę w dostępie do informacji.

Flexi Delegacje to absolutnie innowacyjny kalkulator delegacji. Opracowanie wysokości wydatków związanych z delegacją nie wymusza konieczności zatrudnienia dodatkowej osoby na etacie, ponieważ umożliwia wykonanie tego w bardzo krótkim czasie, nawet dla bardzo pozornie skomplikowanych przypadków. Dostęp do Flexi Delegacje jest możliwy z każdego urządzenia, które posiada  aktualny dostęp do sieci internetowej.

Inspirowane: Flexisolutions.pl – controlling sprzedaży

Reklama

Reklama

Polecamy