Osocze bogatopłytkowe stymuluje tkanki do regeneracji, dlatego też od dłuższego czasu stosowane jest w medycynie, m.in. w leczeniu schorzeń i dolegliwości kostno-stawowych. Co ciekawe właściwości osocza zaczęto również wykorzystywać w kosmetologii, ponieważ ma ono zbawienny wpływ na stan skóry.

Na rynku dostępnych jest kilka technologii zabiegowych, które wykorzystują osocze bogatopłytkowe. Wszystkie one określane są mianem wampirzego liftingu – nazwa, choć nieco zadziwiająca, doskonale oddaje sedno zabiegu. Osocze bowiem uzyskuje się z krwi pacjenta.

Z drugiej strony należy podkreślić, że działanie osocza nie ogranicza się jedynie do liftingu i stosuje się w walce z wieloma skórnymi problemami. Sprawdźmy zatem, jak przebiega zabieg PRP Regeneris, oraz – co najważniejsze – jakie przynosi efekty!

Przebieg zabiegu

Tak jak zaznaczyliśmy osocze uzyskuje się z krwi pacjenta. Po pobraniu krwi z żyły odłokciowej, zostaje ona poddana wirowaniu w wirówce laboratoryjnej. Ma ono na celu oddzielenie pozostałych składników od osocza. Kolejnym etapem jest dodanie specjalnego aktywatora i podanie tej naturalnej substancji na skórę, które następuje na drodze iniekcji: pojedynczych nakłuć igłą lub mikronakłuć głowicą do mezoterapii mikroigłowej. Cały zabieg trwa zazwyczaj ok 30 minut i wymaga przeprowadzenia w seriach, przy czym ilość i częstotliwość powtórzeń jest dobierana indywidualnie.

Jak działa podane osocze?

Osocze bogatopłytkowe zawiera bardzo dużą ilość komórek macierzystych i czynników wzrostu, które w organizmie odpowiadają za odnowę komórkową. Dostarczenie takich składników tkance skórnej jest dla niej sygnałem, który zapoczątkowuje rewitalizację i regenerację. Przyspieszony zostaje rozwój i dzielenie się komórek – pobudza się mikrokrążenie, powstają nowe naczynia krwionośne, a fibroblasty zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. Skóra zostaje przebudowana i głęboko odżywiona w skutek otrzymania materiału zawartego w osoczu bogatopłytkowym.

Możliwości zabiegu Regeneris

Czas więc na najważniejsze, a więc na efekty zabiegu Regeneris! Przede wszystkim podanie osocza bogatopłytkowego nadaje skórze sprężystości, sprawia, że jest ona jędrna i zwiększa się jej gęstość. Na efekt liftingu składa się wyraźne odmłodzenie – wygładzenie zmarszczek i bruzd, napięcie i poprawa owalu twarzy. Co ważne jest to metoda, która poprawia kondycję miejsc nawet tak wymagających jak  okolice oczu czy szyja. Regeneris jest niezastąpiony również w rewitalizacji cery – osocze, stymulując mikrokrążenie, sprawia, że substancje odżywcze sprawniej dostarczane są skórze, a w efekcie staje się ona promienna, ma zdrowy wygląd i ładny koloryt. Ponadto Regeneris stosuje się również w leczeniu łysienia, ponieważ osocze pobudza aktywność mieszków włosowych i odżywia cebulki. Procesy przebudowy uruchamiane podczas zabiegu są w stanie również pomóc w walce z bliznami, a do tego gwarantują długotrwałe efekty oraz minimalizację efektów niepożądanych.

Źródło: Medycyna estetyczna Klinika Krajewski

Reklama

Reklama

Polecamy