Jednym z najważniejszych elementów inwestycji budowlanych od zawsze pozostają drogi tymczasowe. Używane do wielokrotnego montażu płyty prefabrykowane świetnie sprawdzą się również w przypadku utwardzania powierzchni przed masowymi eventami takimi, jak koncerty, czy też wydzielania placów. Jak w takich sytuacjach sprawdzają się płyty aluminiowe i co warto o nich wiedzieć?

Płyty aluminiowe a oszczędzanie

Z punktu widzenia inwestorów jedną z najważniejszych cech płyt aluminiowych jest fakt, że można je wykorzystywać wielokrotnie i najczęściej nie występuje wówczas konieczność używania dźwigów hydraulicznych. Aluminiowe płyty wyróżniają się na tle innych materiałów lekkością, dlatego też nie wymagają do rozłożenia zbyt wielu pracowników. Mimo to, są w stanie znieść nacisk nie tylko standardowych pojazdów, ale również ciężkich maszyn, jakie najczęściej pojawiają się na placu budowy. Wszystkie te zalety mają niebagatelny wpływ na finalne koszty zabezpieczenia gruntu i samej budowy. 

Jakie właściwości mają płyty aluminiowe do zabezpieczania gruntu?

Płyty drogowe wykonane z aluminium stanowią popularną alternatywę dla asfaltu, ponieważ ich serwis jest bardzo szybki, a nawierzchnia w żaden sposób nie wpływa na jakość gruntu, zapewniając niezbędnym na budowie pojazdom płynny przejazd. Tego rodzaju płyty sprawdzą się również do utwardzenia pieszych ścieżek czy parkingów, które ze względu na swój charakter muszą znosić duże obciążenie i permanentny ruch samochodowy. To właśnie odporność aluminium na uszkodzenia mechaniczne czy chemiczne sprawia, że materiał ten bez problemu znosi różne warunki i nie widać po nim śladów eksploatacji. Tymczasowe płyty z aluminium zachowują swoje właściwości bez względu na czynniki atmosferyczne i nie nastręczają dodatkowych kłopotów w przypadku składowania sezonowego. Z kolei ich montaż nie wymaga drogich i skomplikowanych łączników, co bardzo pozytywnie odbija się na ogólnym budżecie. W związku z tym, że jest to materiał, który może być wykorzystywany wielokrotnie, nie trzeba decydować się na zakup, ale na wypożyczenie elementów niezbędnych na czas budowy.

Dlaczego warto zdecydować się na płyty aluminiowe?

Wszystkie właściwości płyt aluminiowych wskazują na to, że są one rozwiązaniem budżetowym, wygodnym i nieinwazyjnym dla środowiska. Ze względu na ich wagę, jednorazowo można dostarczyć ich więcej niż płyt betonowych, co ma spory wpływ na wydatki. Ponadto wytrzymują obciążenia różnego rodzaju i nawet intensywny ruch ciężkich maszyn nie powoduje ich przesuwania się. Ich montaż jest szybki, a użyty materiał nie wpływa na środowisko, dlatego może być wykorzystywany nawet w przypadku gruntów, które są objęte ochroną środowiskową. Jak się okazuje, tymczasowe płyty aluminiowe do zabezpieczania gruntu stanowią coraz częściej stosowane rozwiązanie w przypadku inwestycji budowlanych. Dzieje się tak, ponieważ rzeczywiście zdobyły przewagę nad innymi rozwiązaniami w tym zakresie. Połączenie oszczędzania, wygody i rozwiązania korzystnego dla gruntu stanowi wystarczająco mocny argument.

Reklama

Reklama

Polecamy