W dobie szalejącej inflacji ulokowanie kapitału w bezpieczną inwestycję o wysokiej stopie zwrotu jest celem każdego inwestora. W Polsce dużym zainteresowaniem cieszy się inwestowanie w nieruchomości. Czy wystrój wnętrza w mieszkaniu inwestycyjnym faktycznie odgrywa znaczącą rolę?

Czy warto dekorować mieszkanie na wynajem?

Ludzie oceniają to, co ich otacza, przede wszystkim na podstawie wyglądu. Czasem nie trzeba wiele, żeby nieciekawe mieszkanie zaczęło prezentować się luksusowo i ekskluzywnie. Dekoracje we wnętrzu mogą nadać pomieszczeniom konkretny charakter i sprawić, że mieszkanie stanie się znacznie bardziej atrakcyjne. Przedmioty mające wyłącznie funkcję estetyczną pokazują, że właścicielowi zależy na dobrym samopoczuciu najemców, co samo w sobie wysyła pozytywny sygnał. Wyższy standard może być też podstawą do tego, żeby oczekiwać wyższego czynszu.

Osiągnięcie dobrych warunków lokalowych niedużym nakładem jest możliwe. Warto zainwestować w spójną i przemyślaną stylistykę, dobre wyposażenie i ciekawe dekoracje, które sprawią, że najemca będzie chciał zamieszkać w danym mieszkaniu. W przypadku dużych mieszkań dla całych rodzin jest to szczególnie istotne, ponieważ tworzy bardziej przytulną, rodzinną atmosferę.

Jak osiągnąć wysoki standard?

Dla wielu najemców istotnym czynnikiem jest standard. Dotyczy to nie tylko wykończenia i jakości użytych materiałów budowlanych, ale też aranżacji wnętrz. Istotne jest to, żeby być konsekwentnym. Można dzięki temu uzyskać spójną stylistykę wnętrz, co będzie sprawiało o wiele lepsze wrażenie na potencjalnych najemcach.

Popularne style dekoratorskie:

  • Nowoczesny
  • Art deco
  • Skandynawski
  • Hampton
  • Boho
  • Vintage
  • Industrialny
  • Eklektyczny
  • Rustykalny

Wybór odpowiednich dekoracji odgrywa niezwykle istotną rolę. Wybranie modnych i dopasowanych dodatków nie musi być związane z dużym wydatkiem. Przedmioty służące do aranżacji kupuje się raz, a najemcy będą płacili wyższy czynsz co miesiąc. Jest to inwestycja, która szybko się zwraca. Dobrze zaaranżowane mieszkanie jest chętniej oglądane i wybierane przez najemców, przez co nie stoi puste. Warto jednak pamiętać, żeby nie przesadzić, ponieważ nie ma żadnych uniwersalnych zasad, które pozwolą trafić w gust każdego. Ważne jest, żeby trzymać się wybranej stylistyki, nie przesadzać z ilością dekoracji i trzymać się neutralnych, stonowanych kolorów. Dobrym pomysłem jest też zastanowienie się nad tym, kto jest potencjalnym najemcą. Studenci będą czuli się lepiej w pomieszczeniach sprzyjających nauce, a dzieci w kolorowych.

Brak dekoracji lub ich niewielka ilość także może być stylistyką wnętrza. Trzeba jednak wówczas pogodzić to z odpowiednim wyposażeniem. Dobre dekoracje wpływają na cenę najmu i sprawiają, że więcej osób jest zainteresowanych zamieszkaniem w takim miejscu.

Reklama

Reklama

Polecamy