Wybór wysokiej jakości sprzętu alpinistycznego to gwarancja bezpieczeństwa nawet przy trudnych warunkach pracy. Jak sięgnąć po najlepsze rozwiązania na rynku oraz na które elementy należy zwrócić szczególną uwagę? 

Uprząż Atlas Lock UNI

To doskonała propozycja dla osób, które doceniły inne produkty marki Rock Empire (Skill Uni i Skill Profi AL). Nowoczesna uprząż Atlas Lock UNI łączy zalety wymienionych sprzętów, zachwyca funkcjonalnością i zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. Konstrukcja obejmuje szelki górne, które można bez trudu zdemontować i wymienić. Takie rozwiązanie znakomicie sprawdzi się wśród alpinistów, wykorzystujących szelki wraz z przyrządem do podchodzenia, który wszyty jest na stałe. W dodatku  ten zaawansowany sprzęt alpinistyczny pozwoli również uzyskać uprząż biodrową, która nie wymaga szelek. 

Do atutów zaliczyć należy również elastyczne taśmy, które trzymają tył nogawek i zapewniają właściwe ustawienie w pracy siedzącej czy podczas zmiany pozycji. Ponadto ten sprzęt renomowanej marki charakteryzuje się 6 szpejarkami, piankami w pasie oraz na nogawkach i łącznikami tekstylnymi na przedzie – jeden ma D-kształtny punkt podczepienia, a drugi zapewnia możliwość wpięcia karabinka, trzymającego szelki. W dodatku punkty zaczepienia usytuowane są na ramionach, co gwarantuje bezpieczną ewakuację. Aby mieć pewność wyboru oryginalnych i profesjonalnych produktów, warto skorzystać z oferty sprawdzonego sklepu z wyposażeniem dla alpinistów.

Pętla Daisy chain 110 

To bardzo praktyczny element, który służy do łączenia uprzęży z punktem asekuracyjnym, choć sprawdzi się perfekcyjnie również jako dodatkowa szpejarka. Niekwestionowanym atutem tego sprzętu alpinistycznego jest jakość wykonania. Producent postawił na dyneemę – polietylen o bardzo wysokiej masie cząsteczkowej, co przekłada się na kapitalną wręcz wytrzymałość włókien, a także niską absorpcję wilgoci. 

Warto pamiętać, że ten profesjonalny produkt firmy Rock Empire jest bardzo odporny na przecieranie oraz nad wyraz wytrzymały. Maksymalne obciążenie taśmy wynosi 22kN, natomiast siła każdej z pętel to 3 kN. Ważnym parametrem jest również ciężar sprzętu, który sięga zaledwie 62g. Wszystko to sprawia, że zdecydowanie warto udać się do sklepu z wyposażeniem dla alpinistów i sięgnąć po tę propozycję.

Roper – przyrząd autoasekuracyjny

Roper produkcji Rock Empire to urządzenie, które zapewni bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Jego zadaniem jest powstrzymywanie upadku i zapewnienie możliwości pracy również w podparciu. Sprzęt przeznaczony jest do pracy na linach o średnicy 11-12 mm i może swobodnie przesuwać się po nich w obydwu kierunkach. Ponadto konstrukcja obejmuje kółko, które odpowiada za regulację siły docisku i minimalizuje zużycie oplotu, co przekłada się na doskonałą płynność ruchu. Wystarczy wybrać profesjonalny sklep z wyposażeniem dla alpinistów, aby sięgnąć po to sprawdzone i polecane rozwiązanie. To doskonała propozycja dla wymagających.