Laserowe usuwanie owłosienia SHR to innowacyjna metoda, która szturmem zdobyła nowoczesne gabinety medycyny kosmetycznej i serca klientów. Metoda ta w pełnym tłumaczeniu nazywa się Super Hair Removal i jest owocem współpracy naukowców i producentów aparatury wykorzystywanej w salonach kosmetycznych.

Łączy ona w sobie technologię laserową oraz właściwości pulsującego światła. Jej przewagą nad starszymi metodami laserowego usuwania owłosienia jest skuteczność z jaką działa na jasne oraz rude włosy. Zabieg jest bezbolesny i bezpieczny nawet dla wrażliwej skóry i co ważne, można go wykonywać przez cały rok.

W czym tkwi wyjątkowość zabiegu

Wyjątkowość laserowego usuwania owłosienia SHR tkwi w możliwości nieosiągalnej wcześniej kontroli częstotliwości emitowanych impulsów, co znacznie wpływa na zniwelowanie odczuć bólowych podczas wykonywania zabiegu. Dawka potrzebna do uszkodzenia mieszka włosowego musi być odpowiednio wysoka. W starszych metodach depilacja laserowa jest mniej komfortowa ponieważ laser IPL, czyli poprzednik metody SHR wykorzystywał całe pasmo rozproszonego światła, które z wysoką energią uderzało w skórę, co z kolei powodowało cieplne uszkodzenia tkanek i wywoływało ból.

System “In Motion”

Według najnowszych badań za skuteczność metody depilacji laserowej laserem SHR wpływa system “In Motion” co w tłumaczeniu znaczy “w ruchu”. Dzięki tej innowacji głowica lasera nieustannie obraca się i przesuwa po okolicy, w której wykonywany jest zabieg. Wolniejsze i dłuższe ogrzewanie jest o wiele bardziej skuteczne w trwałej depilacji niż wysoki poziom mocy i krótki czas nagrzewania.

W wyniku zabiegu mieszki włosowe ulegają zniszczeniu bez szkody dla otaczających je tkanek, ponowny wzrost włosów zostaje zatrzymany, a odczucia bólowe zniwelowane do minimum.

Z jakiego powodu zabieg jest bezbolesny

Bezbolesność zabiegu laserowego usuwania owłosienia SHR możemy również zawdzięczać metodzie “In Motion”. Laser do depilacji przystosowany do tej metody wytwarza bardzo wiele, jednostkowo słabszych impulsów. Finalnie w mieszku włosowym kumuluje się wystarczająco dużo energii potrzebnej do jego uszkodzenia. Energia zostanie przekazana do mieszka nie w jednym silnym strzale, wywołującym bolesne efekty, a poprzez serię słabszych impulsów, możliwych dzięki przesuwaniu się głowicy w obszarze zabiegowym. Głowica zabiegowa lasera SHR jest dodatkowo chłodzona, co pozwala kontrolować pożądaną ilość energii w skórze i mieszku włosowym.

Jakie zabiegi można wykonać laserem SHR

Zabiegi jakie można wykonywać dzięki laserowi SHR to:

  • laserowe usuwanie owłosienia
  • fotoodmładzanie
  • zamykanie naczynek
  • usuwanie przebarwień
  • leczenie trądziku

Czy zabieg jest bezpieczny?

Główną zaletą laserowego usuwania owłosienia SHR jest jej bezpieczeństwo, wynikające z faktu emitowania przez urządzenie wielu słabych impulsów kumulowanych w chromoforze.

Chromofor jest to substancja aprobująca energię. W przypadku epilacji jest to melanina, znajdująca się nie tylko w mieszku włosowym ale i skórze.

W głowicy lasera SHR zamontowany jest także niewykorzystany dotychczas filtr czerwony, który chroni skórę podczas wykonywania zabiegu.

Wszystkie te razem wzięte czynniki sprawiają, że depilacja laserowa laserem SHR jest prawdziwą, całkowicie bezpieczną innowacją na rynku kosmetycznym.

Zalecenia do zabiegu

Najlepiej wykonać od 6 do 10 zabiegów w 4 tygodniowych odstępach. Nie należy skracać, ani zanadto wydłużać sugerowanego czasu ponieważ może to obniżyć skuteczność zabiegu laserowej depilacji.

Przed pierwszym zabiegiem konieczna jest konsultacja kosmetologiczna.

Należy również pamiętać, że dzień przed zabiegiem należy ogolić skórę w miejscu, które poddane będzie depilacji i nie zabezpieczać jej żadnymi kosmetykami. Na tydzień przed zabiegiem laserowej depilacji SHR nie wolno stosować kosmetyków i leków złuszczających. Jeśli używamy kosmetyków z retinolem, kwasami i witaminą C, zabieg może być wykonany dopiero po 1 miesiącu, natomiast po leczeniu isotretinoiną, aż po 6 miesiącach.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu, skóra powinna być pielęgnowana kosmetykami łagodzącymi i nawilżającymi. Dodatkowo trzeba pamiętać o kremach z filtrami ochronnymi. Skóra po zabiegu laserowego usuwania włosów nie powinna być opalana przez okres 2 tygodni.

Źródło: Magnific Clinique – Gabinet kosmetyczny

Reklama

Reklama

Polecamy