Wentylatory strumieniowe są jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń w dziedzinie wentylacji. Przeznaczone dla pomieszczeń zamkniętych o dużej kubaturze. Te nowoczesne systemy usprawniają cyrkulację powietrza, eliminują zanieczyszczenia i zapewniają efektywną wentylację w miejscach, gdzie dostęp do świeżego powietrza jest ograniczony.

Jak działają wentylatory strumieniowe i gdzie znajdują zastosowanie?

Wentylatory strumieniowe, znane również jako wentylatory impulsowe, skutecznie oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń, takich jak spaliny samochodowe. Urządzenia te przyspieszają ruch powietrza w pomieszczeniu, dając impuls do przenoszenia zanieczyszczeń lub dymu w kierunku punktów wyciągowych, skąd są one usuwane na zewnątrz. Wentylatory strumieniowe są wykorzystywane w pomieszczeniach, w których trudno byłoby wykonać inny rodzaj wentylacji. Są to np. podziemne garaże, tunele, przejścia podziemne, zamknięte magazyny i hale przemysłowe.

Kluczowe zalety wentylatorów strumieniowych

Największą zaletą tych urządzeń jest znacząca poprawa jakości powietrza w zamkniętych pomieszczeniach, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa osób tam przebywających. Wentylatory strumieniowe są również efektywne i ciche w działaniu, charakteryzują się kompaktowymi wymiarami, są łatwe i szybkie w montażu, ponieważ nie wymagają tworzenia dodatkowych kanałów wentylacyjnych. Są także proste w obsłudze i konserwacji, a dodatkowo efektywne energetycznie, co pozwala na oszczędności energii i redukcję kosztów.

Wybór wentylatorów strumieniowych

Wśród rekomendowanych wentylatorów strumieniowych znajdują się urządzenia marki Harmann, wykonane z materiałów wysokiej jakości. Modele takie jak PIRAX.S, PIRAX.RS i PIRAX.CPA efektywnie wentylują podziemne garaże. Rozwiązania typu INDUFLOW EC są przeznaczone także do montażu w magazynach i obiektach przemysłowych, gdzie oczyszczają powietrze z kurzu i szkodliwych dla zdrowia pracowników oparów i substancji chemicznych. Różnią się one zakresem wydajności. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi modelami wentylatorów strumieniowych dostępnych w naszej ofercie.

Reklama

Reklama

Polecamy