Styl loft charakteryzuje się zastosowaniem takich barw, jak szarości, miedź oraz różne wersje złamanej bieli, specyficzne materiały to cegła, żeliwo, beton oraz surowe albo postarzane drewno. Sypialnia zaaranżowana w takiej stylizacji może być niezwykle urokliwa, ale niewłaściwie urządzona może wydawać się nieco mroczna. Warto wiedzieć, jakie elementy sprzyjają uzyskaniu wyjątkowej i komfortowej atmosfery w sypialni zaaranżowanej w estetyce loft.

Sypialnia w stylu loft

Sypialnię urządzoną w stylu industrialnym charakteryzuje surowa elegancja, ale nie musi być ona pozbawiona wygody i komfortu snu. Najbardziej charakterystyczne elementy tego stylu to zachowanie we wnętrzu otwartej przestrzeni i brak podziału na pokoje. Sypialnia może być jedynym wnętrzem oddzielonym od reszty ścianą albo tylko parawanem. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie przegrody wykonanej ze szkła, oddzielającej część dzienną od nocnej i niezakłócającej przestrzeni loftu. Łóżko powinno być centralną częścią takiego miejsca, najlepiej duże, bardzo wygodne z miękkim zagłówkiem, staje się wówczas jedynym przytulnym i komfortowym elementem w odróżnieniu od surowego otoczenia. Meble w stylu industrialnym mają prostą, najczęściej metalową konstrukcję z drewnianą powierzchnią, zazwyczaj w ciemnym zabarwieniu. Szafka nocna w kolorze antracytu podkreśli estetykę industrialną i nada wnętrzu elegancji, całość stylizacji może być uzupełniona poduszkami w jednolitych stonowanych poszewkach. Jedną z cech stylu loft jest minimalizm, dlatego lepiej zrezygnować z większej ilości mebli i zbędnych dodatków, szafka nocna z jedną szufladą, pasująca wysokością do łóżka, w zupełności wystarczy.

Szafka nocna z jedną szufladą – praktyczny komponent loftowej sypialni

Ustawienie szafek nocnych po obydwu stronach łóżka znacznie ułatwia funkcjonowanie w sypialni, mogą być one uzupełnieniem stylizacji łóżka albo oddzielną dekoracją. Są też dobrym miejscem na przechowywanie okularów, telefonu, książek do wieczornej lektury, na blacie można rano postawić filiżankę z kawą, a wieczorem szklankę z wodą. Należy zwrócić uwagę na przydatne wymiary szafki, nie może być ona zbyt mała, ponieważ jest wówczas niepraktyczna, z kolei zbyt duża szafka nocna z jedną szufladą może być elementem przytłaczającym i niepotrzebnie zagracającym przestrzeń.

Meble loftowe charakteryzuje prosta i geometryczna forma, w większej sypialni można także postawić drewnianą komodę na metalowej konstrukcji albo prosty w formie fotel na jednolitej podstawie. Szafka nocna antracyt bardzo dobrze pasuje do stylu industrialnego, w połączeniu z innymi kolorami charakterystycznymi dla tej estetyki zapewni poczucie harmonii, niezbędne w sypialni. Z kolei w połączeniu z innymi elementami wnętrza utrzymanymi w jaśniejszej kolorystyce, może być mocniejszym akcentem, który nadaje sypialni wyrazu.