Warszawa to stolica Polski, ale i ciekawe miasto z historią. Przyjeżdżając tu z dzieckiem, trzeba się jednak liczyć z tym, że nie wszystko, co warte uwagi przez wzgląd na historię, czy kulturę, zainteresuje kilkulatka, czy najmłodszego nastolatka. Warto więc wziąć pod uwagę także atrakcje dla dzieci w Warszawie.

Dziecko postrzega świat nieco inaczej, niż dorosły, więc ciekawe miejsca w Warszawie będą one rozumieć inaczej, niż ich rodzice. Niemal każde dziecko lubi zwierzęta, warto więc odwiedzić warszawskie ZOO, czy Papugarnię Carmen. Ta ostatnia umożliwia nie tylko oglądanie papug z bliska, ale i dotknięcie ich, a nawet nawet nakarmienie.

Inne fajne miejsca w Warszawie, zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców to np. Centrum Nauki Kopernik. Tutaj najmłodsi mogą dotykać eksponatów i uczyć się przez zabawę oraz eksperymenty. Efekty takiej nauki pozostają długo w pamięci najmłodszych. Ale i rodzice spędzą tu kilka fantastycznych godzin, bawiąc się ze swoimi dziećmi. To bardzo integruje całe rodziny.

Wielu już się przekonało, że Warszawa ciekawe miejsca proponuje w różnych swoich dzielnicach. Pozwala to jednocześnie zwiedzać miasto i zapewnić najmłodszym różne atrakcje. Dzięki temu łatwiej zwrócić im uwagę na to, co ważne z punktu widzenia historii, bo można zwiedzanie takich punktów przepleść zabawą. Warto bowiem uświadomić sobie, że Warszawa atrakcje dla dzieci przewidziała w naprawdę wielu okolicach. Np. place zabaw – nie muszą wszystkie wyglądać tak samo albo być na zewnątrz. Dzieciom na pewno spodoba się oryginalny Olkówek – Park Jurajski – Park Dinozaurów.

Inną opcją jest Park Linowy na Bielanach, gdzie najmłodsi bawiąc się, mogą zdobyć nowe umiejętności – np. ćwiczyć zmysł równowagi.

Natomiast, jeśli nie dopisuje pogoda, można zajrzeć do Centrum Zabaw Figlarium. To świetne miejsce do miłego spędzenia czasu pod dachem. Tu nie widać, że pada lub, że jest zimno. Dzieci znajdą tutaj nowych kolegów i dzięki temu jeszcze milej będą wspominać pobyt w Warszawie. Podobnie jest w Sali Zabaw Fikołki na Wilanowie.

Jak widać, Warszawa jest coraz przyjazna także najmłodszym swoim gościom i stałym mieszkańcom. Warto wziąć to pod uwagę, odwiedzając te strony z najmłodszymi członkami rodziny.

Reklama

Reklama

Polecamy