Ogrzewanie nieruchomości grzejnikami konwektorowymi zasilanymi energią elektryczną to coraz popularniejsze rozwiązanie, ponieważ ogranicza problemy z dostępem do paliwa. Urządzenia wyróżniają się poza tym wysoką mocą, ciekawym designem i nowoczesnymi dodatkami technologicznymi. Co warto wiedzieć o zaletach grzejnika konwektorowego WiFi? Czy to opłacalna inwestycja w sezonie grzewczym i długoterminowo efektywna?

Czy grzejnik konwektorowy WiFi sprawdzi się w sezonie grzewczym i z jakiego powodu?

Grzejnik konwektorowy WiFi zużywa coraz mniej energii do ogrzania nieruchomości i nie wymaga specjalistycznej wiedzy podczas instalacji. Urządzenia docenia się ze względu na bezpieczeństwo użytkowania, stabilne zasilanie, elegancki design. Projektanci bardziej zaawansowanych grzejników konwektorowych ustawiają system regulacji przez WiFi. To przekłada się na bardzo szybkie ogrzewanie pomieszczeń, jeżeli użytkownik tego właśnie potrzebuje w danej chwili. Wielu właścicieli grzejników konwektorowych docenia fakt, że to sprzęt całkowicie bezgłośny. Nic w nich nie szumi i nie przeszkadza, chociażby podczas nocnego odpoczynku. Przy starszych technologiach grzewczych dla niektórych ludzi to jednak spory problem. Wszystkie dopuszczone do sprzedaży na europejskim i naturalnie krajowym rynku grzejniki konwektorowe posiadają zabezpieczenia przeciw przegrzaniu. Po cięższej awarii nie spowodują pożaru. Ze względu  na wysokiej klasy kontrolę jakości nie wymagają częstych przeglądów.

Główne zalety grzejnika konwektorowego WiFi

  • płynny dostęp do głównego paliwa, czyli w tym przypadku energii elektrycznej,
  • wiele możliwości aranżacji wnętrza,
  • zabezpieczenia przed przeciążeniem,
  • sterowanie przez smartfona,
  • zarządzanie temperaturą w taki sposób, żeby najwięcej zaoszczędzić,
  • aplikacje dedykowane,
  • zróżnicowana moc dostępna na rynku od 1000 W do nawet 2000 W pod potrzeby nieruchomości komercyjnych,
  • regulowana moc znamionowa od 50 do 100%,
  • standardy produkcyjne zgodne z normami unijnymi.

Jakie wersje urządzeń występują na rynku i na co warto zwrócić uwagę przed ostatecznym wyborem?

Grzejniki konwektorowe pojawiają się na rynku w różnych wersjach. Najpopularniejsze to modele stacjonarne oraz przenośne. Urządzenia przenośne do pracy potrzebują jedynie podłączenia do sieci, czyli zwykłego gniazdka. W wielu sytuacjach to bardzo intuicyjne rozwiązanie i przede wszystkim skuteczne w szybkim rozprowadzaniu ciepła po niewielkim metrażu. Grzejnik konwektorowy WiFi przy dłuższej pracy traci niezwykle mało energii. To wartość praktycznie niezauważalna dla przeciętnego użytkownika. Dochodzi do tego prostota montażu i to nawet na bardzo lekkich ściankach, z których słyną nowoczesne aranżacje. Po podłączeniu grzejnik konwektorowy WiFi wymaga wietrzenia nieruchomości w regularnych odstępach. Dzięki temu w nieruchomości zaplanuje wręcz idealny mikroklimat.

Efektywne ogrzewanie to mniejsze koszty eksploatacji nieruchomości, a grzejnik konwektorowy WiFi spełnia właśnie takie założenia.

Reklama

Reklama

Polecamy