Wybór samochodu nie jest najłatwiejszą kwestią, tym bardziej jeśli mamy dość ograniczony budżet. Nie sztuką jest przecież wydać fortunę na nowy samochód, sztuką jest znaleźć odpowiedni model dla siebie w rozsądnej cenie. A co jeśli musimy wybrać auto, którego zakup za bardzo nie obciąży studenckiej kieszeni?

“Używane” nie znaczy “gorsze”

Kiedy decydujemy się na zakup samochodu, często dość szybko odrzucamy myśl o używanym aucie. Prawda jest jednak taka, że samochody z drugiej ręki wcale nie muszą być bardziej awaryjne od tych, które kupujemy w salonie. Oczywiście część z nich nie jest w idealnym stanie i może zawierać ukryte wady. Jak więc ustrzec się przed zakupem pojazdu z usterką? Najlepszą radą jest rozejrzenie się za autoryzowanym dealerem. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mieć pewność, że faktyczny stan kupowanego pojazdu, jest dokładnie taki jak w ofercie. Takie posunięcie daje nam możliwość kupna kilkuletniego pojazdu, który będzie całkowicie sprawny mechanicznie, w cenie zdecydowanie niższej od tej salonowej. Warto więc zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

Samochód dla studenta – czym kierować się przy wyborze?

Studenckie auto z całą pewnością powinno być korzystne cenowo. Nikt jednak nie lubi rezygnować z jakości samochodu na rzecz jego ceny. Należy więc wybrać mądrze i dobrze przemyśleć wybór. Taki pojazd powinien dobrze się prowadzić i być w miarę dynamiczny, by ułatwiać nierzadko długie powroty do domu. Z całą pewnością przyda się też bagażnik, do którego pomieścimy wszystkie walizki. Z drugiej strony samochód nie może być zbyt duży, bo pod akademikami i w większych miastach często bardzo trudno o miejsca parkingowe.

Postaw na Hondę Civic!

Ten model jest jednym z najbardziej kultowych i ponadczasowych. Młodzi ludzie uwielbiają go za stosunek jakości do ceny. Koszty zakupu samochodu, szczególnie używanego, nie są aż tak wysokie. Civic ma całkiem przyzwoite przyspieszenie. To odpowiednie auto dla kierowców, którzy cenią sobie dynamikę jazdy. Opływowa sylwetka i dość niskie podwozie sprawiają, że bardzo dobrze wchodzi w zakręty. Przy tym jest to auto kompaktowe, co sprawia, że znalezienie miejsca postojowego nie powinno stwarzać problemu. Bagażnik nie należy do tych największych, jednak z całą pewnością zmieścimy w nim sporo bagażu. Jedynym mankamentem może być fakt, że z tyłu samochodu nie ma zbyt wiele miejsca. Taki układ nie będzie przeszkadzać w mieście, ale problem może pojawić się przy dłuższych trasach. Dla pasażera podróż na tylnym siedzeniu nie będzie zbyt komfortowa. Ten drobny minus gubi się jednak wśród zalet Hondy Civic i z całą pewnością jest to model, który powinniśmy uwzględnić w trakcie poszukiwania pojazdu dla studenta.

Podsumowanie

Honda Civic spełnia wszystkie wymogi, którymi będzie kierował się student przy wyborze auta. To zgrabny i dynamiczny pojazd w dobrej cenie, który z jednej strony zapewnia komfort jazdy, a z drugiej jest świetną opcją, jeśli zależy nam na aucie miejskim. Oczywiście to samochód nie tylko dla studentów. Jest na tyle wszechstronny, że polubi go każdy, komu zależy na dobrym i sprawdzonym modelu, który posłuży przez długie lata. Honda Civic od dawna cieszy się dobrą opinią na rynku i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić. Dowodem na to są coraz to nowsze generacje omawianego modelu, które są wypuszczane na światowy rynek co kilka lat w odświeżonej wersji.

źródło: autowitolin.pl – salon Honda