Każda kobieta chciałaby mieć idealne usta. Warto wiedzieć, że makijaż permanentny ust daje trwały kolor i nie będzie już konieczne stałe jego poprawianie, a usta będą nieustannie pięknie błyszczeć. Kształt ust będzie idealny, a kolor – świeży i trwały, bez konieczności poprawek!

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny ust to w pełni nowoczesna technika makijażu polegająca na wprowadzeniu pigmentów do skóry za pomocą jednorazowych, sterylnych igieł. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Stały makijaż ust pozwala poprawić kształt ust i uwydatnić ich kolor, który wygląda bardzo naturalnie. Dzięki niemu nasze usta zawsze będą idealnie i naturalnie podkreślone, bez względu na okoliczności.

Przygotowanie do procedury

Jeśli zdecydujemy się na zabieg, powinniśmy zacząć przyjmować lek przeciwherpetyczny na około 3 dni przed jego rozpoczęciem. Ma to na celu uniknięcie infekcji podczas gojenia się ust. Pacjentka wypełnia ankietę, w której odpowiada na pytania dotyczące jej stanu zdrowia. Jest to ważne, ponieważ zabieg nie może być wykonywany podczas ciąży, laktacji lub u osób z infekcjami wirusowymi, grzybiczymi, bakteryjnymi, cukrzycą lub nowotworami. Przeciwwskazaniem jest również stosowanie antykoagulantów i steroidów.

Czynności wykonywane podczas zabiegu

Zabieg rozpoczynamy od wyboru koloru i intensywności efektu, który chcemy osiągnąć, niezależnie od tego, czy chcemy odświeżyć usta i nadać im naturalny kształt, czy też uszlachetnić kontur z wypełnieniem. Następnie specjalista ostrożnie rysuje kontur ust, nadając im idealny kształt i wygląd. W trakcie procesu rysowania z klientem podejmowana jest ostateczna decyzja o zminimalizowaniu wad natury w wyglądzie ust, pod względem konturu i koloru. Sprawia to, że usta wyglądają na pełniejsze. Najpierw wykonuje się znieczulenie poprzez nałożenie kremu zawierającego lidokainę. Dopiero następnym krokiem jest wypełnienie całości barwnikiem. Każdy zabieg wykonywany jest co najmniej dwa razy. Drugi jest powtarzany po ok. 3-4 tygodniach.

Po zabiegu

Po pigmentacji usta mają wyjątkowo intensywną barwę, co może być mylące. Obrzęk powstały w trakcie zabiegu zniknie po okresie rekonwalescencji. Proces regeneracji i eksfoliacji pigmentowanego następuje po około 3 dniach, a następnie kolor może ulec nawet bardzo radykalnej zmianie. Pamiętajmy jednakże, że będzie on różny dla każdej osoby, ponieważ każdy z nas ma inną czerwoną wargę jego intensywność i nasycenie koloru wargi. Nie można zatem dokładnie przewidzieć, jaki będzie ostateczny efekt barwnika przed zabiegiem.

Czy zabieg boli?

Należy zauważyć, że spośród wszystkich form makijażu permanentnego, zabieg na ustach jest najbardziej bolesny, ponieważ usta są bardzo unerwioną częścią naszego ciała. Nie jest to jednak ból nie do zniesienia. Dobry krem znieczulający sprawia, że podczas zabiegu odczuwamy tylko minimalny ból. Efekty uzyskane po zabiegu są warte tego, aby przez kilka minut czuć dyskomfort.