Chociaż przyjęło się, iż w dniu ślubu oczy wszystkich gości skupione są głównie na Pannie Młodej, to jednak wygląd Pana Młodego również ma ogromne znaczenie. Nie można więc spychać tej kwestii na drugi plan. Ślub bierzecie bowiem jako para, dlatego każde z Was powinno prezentować się w tym ważnym dniu wyjątkowo i nienagannie. Wybór garnituru to poważne zadanie, które wbrew pozorom jest dość skomplikowane. Jak więc wybrać odpowiedni strój dla Pana Młodego? Przeczytaj poniższy artykuł i zapoznaj się z naszymi rekomendacjami.

Podstawowe zasady

Rozpoczynając rozważania na temat wyboru garnituru dla Pana Młodego, koniecznie należy zacząć od wyłuszczenia kilku nadrzędnych kwestii, do których powinniście bezwzględnie się stosować. W pierwszej kolejności wykluczcie garnitury świecące. Mogą one niekorzystnie odbijać światło, co w konsekwencji przełoży się na złą jakość zdjęć. Bezpieczniejszą opcją będzie więc wybór garnituru matowego. Jeśli Wasz ślub zaplanowany jest na sezon zimowy, unikajcie garniturów w jasnych barwach. Z kolei jeśli Wasza uroczystość odbędzie się w plenerze, zrezygnujcie z garnituru w kolorze czarnym. Jeśli zaś chodzi o kwestię dobrania kolorystycznego obydwóch stylizacji, tutaj też istnieją pewne zasady. W tym przypadku panowie powinni dostosować się do sukni Panny Młodej. Garnitur w kolorze czarnym lub ciemno granatowym będzie pasował do sukni w kolorze białym. Męska stylizacja w kolorze brązowym lub beżowym będzie świetnie korespondować z suknią w kolorze ecru. Ostatnia zasada, ale równie ważna, sprowadza się do unikania intensywnych kolorów. Taka stylizacja nie będzie prezentowała się zbyt elegancko i nie wpisze się w rangę wydarzenia, a ponadto taki wybór będzie niósł za sobą ryzyko przyćmienia Panny Młodej.

Garnitur a styl przyjęcia

Wybór garnituru warto także dostosować do charakteru przyjęcia. Od dawna na weselach królują różnorodne style, dlatego warto wziąć pod uwagę również tę kwestię, aby wygląd Pana Młodego idealnie współgrał ze wszystkimi założeniami. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, jak stworzyć idealną męską stylizację, która wpisze się w najczęściej wybierane style weselne:

  • Glamour – styl ten dominuje w branży weselnej od lat. Mężczyzna w takim przypadku powinien prezentować się elegancko i z klasą. W tej sytuacji świetnie odnajdzie się smoking. Z uwagi na fakt, iż ubiór ten głównie zarezerwowany jest do noszenia po zmroku, warto postawić na nieco jaśniejszy kolor, a nie klasyczną czerń. Pamiętajcie, że decydując się na smoking, Pan Młody powinien mieć koszulę z jubilerskimi guzikami lub krytą palisą oraz wiązaną muszkę. Koniecznie w takiej stylizacji powinny znaleźć się również biżuteryjne spinki ora lakierowane, czarne obuwie.
  • Styl rustykalny – Na taki klimat wesela również decyduje się wiele Par Młodych. Jeśli Wasz ślub będzie utrzymany właśnie w takiej stylistyce, powinniście postawić na garnitur w kolorze granatowym lub w kolorze butelkowej zieleni. W tej sytuacji świetnie sprawdzą się także garnitury w kratę. W kwestii dodatków warto postawić na muszkę, kamizelkę oraz element kwiatowy w postaci delikatnej, nienachalnej butonierki.
  • Boho – styl ten wywodzi się z artystycznej cyganerii francuskiej, dlatego w takim przypadku postawcie na luz i wygodę. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się garnitury o gęstym splocie. Jeśli planujecie ślub w plenerze, Pan Młody może zrezygnować z marynarki. Koniecznie w takiej stylizacji powinny pojawić się szelki oraz motyw natury, np. w postaci drewnianej muchy.

źródło: dastan.pl – sklep z męską odzieżą

Reklama

Reklama

Polecamy