Nożyce gilotynowe odpowiadają za usprawnienie jednego z podstawowych procesów przygotowawczych w obróbce metalu – cięcia arkuszy blachy. Praktycznie w każdym zakładzie zajmującym się przetwarzaniem blachy oddział konfekcjonowania blachy, przy zastosowaniu blachy z standardowych arkuszy lub z kręgu, zasila większość pozostałych maszyn, które realizują kolejne zaplanowane operacje. Szeroko pojęty przemysł dąży bowiem do tego, aby całkowicie odejść od urządzeń ręcznych. Obecnie wśród najpopularniejszych rozwiązań znajdziemy elektromechaniczne oraz hydrauliczne nożyce gilotynowe.

Hydrauliczne nożyce gilotynowe – jak działają?

Hydrauliczne nożyce gilotynowe to urządzenia służące do cięcia arkuszy metalu. Wykonują one ruch posuwisto-zwrotny w sposób liniowy – jednym ostrzem względem drugiego. Unieruchomione dolne ostrze wraz z ruchomym górnym ostrzem efektywnie wykorzystują siłę do dokładnego cięcia blachy o różnych grubościach. Dzięki temu materiał jest cięty niezwykle precyzyjnie, zgodnie z określonymi parametrami.

Hydrauliczny docisk materiału, który jest cięty, unieruchomiony jest przez obrabiany materiał – nie ma zatem ryzyka, że arkusz przesunie się podczas pracy.

Hydrauliczne nożyce gilotynowe – główne zalety

Obecnie na rynku znajdziemy wiele urządzeń, których zadaniem jest wzmocnienie konkurencyjności w firmie. Bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem są jednak hydrauliczne nożyce gilotynowe – profesjonalne narzędzia do obróbki metalu. Jakie są ich zalety? Sprawdźmy to na przykładzie niezawodnych urządzeń do firmy Baykal.

  • Precyzja oraz jakość. Konstrukcja hydraulicznych nożyc gilotynowych firmy Baykal opiera się na spawanym stalowym korpusie. Gwarantuje to sztywność, co z kolei przekłada się na precyzyjne cięcia. Najwyższej klasy materiały zastosowane do produkcji urządzenia zapewniają płynną pracę przez wiele lat.
  • Bezpieczna praca. Urządzenia wyposażone są w szereg udogodnień zapewniających najwyższe bezpieczeństwo użytkowników, np. siatki ochronne znajdujące się z tyłu maszyny czy frontową ochronę palców.
  • Automatyczne sterowanie. Automatyczny system sterowania znajdujący się w urządzeniach Baykal, Powercut oraz PRIMEcut & SMARTcut, zapewnia szybką i sprawną pracę. Z jego pomocą ustawimy szerokość szczeliny między nożami dopasowaną do naszych potrzeb, zaprogramujemy dowolną ilość cięć, ich długość oraz kąt, a także zdecydujemy o właściwym położeniu zderzaka.
  • Brak strefy wpływu ciepła. Hydrauliczne nożyce gilotynowe zapewniają rozwiązania wolne od strefy wpływu ciepła, co znacznie wpływa na jakość cięcia.
  • Również dla wymagających. Baykal, Powercut i PRIMEcut & SMARTcut zdają sobie sprawę, że muszą iść z duchem czasu. Właśnie dlatego maszyny wyposażone są w noże do stali nierdzewnej oraz zwykłej. Co więcej, maszyny możemy konfigurować na wiele sposobów, dostosowując ich pracę do naszych potrzeb.
  • Stół odbiorczy ze zrzutnią odpadów.
  • Możliwość podtrzymywania ciętych elementów.

Wszystko to sprawia, że hydrauliczne nożyce gilotynowe stają się niezbędnym elementem wyposażenia nowoczesnych firm zajmujących się obróbką blachy.

Reklama

Reklama

Polecamy