Z pewnością nikt już nie wyobraża sobie życia bez drukarki w swoim domu, do wykorzystywania jej chociażby w celach biurowych i szkolnych. Nasze potrzeby jednak uległy mocnym zmianom i nie poprzestajemy na wydruku tekstu na kartce papieru, szczególnie jeżeli mowa o przemyśle marketingowym i innym mu podobnych. Powszechne jest już nadrukowywanie powierzchni z tworzyw sztucznych i tkanin. Choć wydawać się może, że tego typu druk przysparza samych problemów – nic bardziej mylnego. Z użyciem współczesnej technologii nawet druk na plexi nie jest nam już straszny. 

Druk UV – zero problemów 

Druk UV to właśnie metoda, która umożliwia nadrukowywanie swojego logo, tekstu lub zdjęć na dowolnej powierzchni. Brzmi niemożliwie? A jest jak najbardziej możliwe! Dzięki tej technologii możemy dokonać wydruku na każdym rodzaju płaskiego materiału, jakiego tylko sobie zażyczymy. Druk na szkle? Oczywiście! A może na PCV? Ależ proszę! Na plexi, aluminium, folii PET, drewnie, sklejce, kartonie – lista jest naprawdę długa i prędko się nie skończy. Metoda ta jest chętnie wykorzystywana w branży marketingowo-reklamowej ze względu na wysoką jakość nadrukowywanych grafik. Sprawdzi się w przypadku kampanii reklamowych, do gadżetów firmowych, a także na wystawki – sklepowe, muzealne, jakie tylko potrzebujemy. Druk UV wykorzystuje się także w branży wnętrzarskiej, motoryzacyjnej i elektronicznej. 

Na czym to polega? 

Choć na razie druk UV może brzmieć jak czarna magia, podsycona zręcznym użyciem perswazji, technologia mówi sama za siebie i pokazuje, że nie ma tu żadnej magii – tylko moc rzeczywistych rozwiązań. Zatem, na czym polega druk UV? Wydruk powstaje poprzez napylenie na płaską powierzchnię farby UV – tuszu polimerowego – a następnie utwardzenie jej światłem ultrafioletowym, emitowanym przez przez lampy LED. Grafika (na każdym materiale) może zostać dodatkowo utrwalona warstwą laminatu, stanowiącą warstwę ochronną. 

Jaka maszyna do druku na plexi?

Do druku UV na plexi, czy jakimkolwiek innym tworzywie wykorzystuje się zaawansowane plotery UV, których wyróżniamy dwa rodzaje:

  • stołowe – przeznaczone do drukowania na sztywnych materiałach, 
  • rolowe – dla materiałów elastycznych.

Dzięki tym maszynom nie jesteśmy już ograniczeni, co do wyboru materiałów nadruku, a także ich wielkości, kształtu, barw oraz stopnia połysku (lub matu). 

Same zalety

Lista zalet płynących z druku UV z użyciem ploterów jest długa i dokładnie obrazuje satysfakcję klientów, którzy zdecydowali się przetestować tę rewolucyjną metodę. Przede wszystkim druk UV gwarantuje nam:

  • idealną jakość wydruku (określaną nawet jako fotograficzną), 
  • brak ograniczeń w kwestii materiału, 
  • wysoka trwałość,
  • możliwość tworzenia wypukłych elementów,
  • zdatność do użytku od razu po wydruku (tusz nie musi schnąć).

Do tego druk UV jest nieinwazyjny dla ludzi nad nim pracujących – w procesie nie wydzielają się żadne szkodliwe substancje. 

Druk UV tworzony na ploterach jest rozwiązaniem łączącym w sobie wysoką jakość, niezależnie, jak nietypowe macie akurat życzenia co do swojego wydruku. Gwarantuje wysoką satysfakcję klientów oraz bezpieczeństwo przy pracy z nim. 

Reklama

Reklama

Polecamy