Firmy w dzisiejszych czasach niezwykle dynamicznie się rozwijają. Wynika to z rewolucji technologicznej i zmiany modelu pracy, która coraz częściej przybiera elastyczne formy. Ten trend jest wyzwaniem dla biur projektowych, pracujących nad rozwiązaniami aranżacyjnymi. Każda zmiana struktury firmy czy liczebności zespołów wymusza zmiany w wystroju przestrzeni biurowej. Firmy developerskie już od wielu lat nie oferują klientom projektów, w których jest duża liczba pomieszczeń ograniczonych tradycyjnymi ścianami. Rozwiązaniem są łatwe w montażu ścianki działowe. To właśnie dzięki nim można w ekspresowym tempie  dostosować przestrzeń do indywidualnych wymagań i specyfiki pracy firmy.

Ścianka biurowa – stylowy design

Czasy starych, prowizorycznych paneli dzielących przestrzeń dawno minęły. Aktualna oferta dostępnych ścianek jest bardzo szeroka i daje architektom duże pole do popisu. Są estetycznie wykonane, można je dopasować do wcześniej zakupionych mebli i efektywnie spełniają swoją rolę. Są dostępne są w różnych kształtach, kolorach oraz grubości. Do ich produkcji wykorzystuje się drewno, laminat, stal czy filc. Mogą być wzbogacone tkaninową tapicerką. Wszystkie posiadają funkcjonalne uchwyty montażowe – do biurka lub podłogi. Zapewniają nie tylko prywatność, ale również odpowiednią izolację akustyczną – mogą być wypełnione dźwiękochłonną wełną wykonaną z PET. Popularne stają się ścianki z wbudowaną szyną do montażu sprzętu komputerowego. Niektóre modele wytrzymują obciążenie aż do 30kg. Gdy celem jest stworzenie tymczasowej przestrzeni przeznaczonej do spotkań i konferencji, sprawdzą się mobilne ścianki na kółkach. Są podzielone na sekcje, dzięki czemu rozkładają się i składają w tempie ekspresowym. Ich powierzchnia umożliwia wpinanie pinezek i rozwieszanie plakatów.

Kilka ścianek, wiele możliwości

Każda firma chce dynamicznie reagować na zmiany zachodzące na rynku. To łączy się z przegrupowaniem zespołów, optymalizacją zasobów lub nowymi rekrutacjami. Inwestycja w dobrej jakości ścianki działowe rozwiązuje bieżące i przyszłe problemy. Umożliwiają szybką reorganizację przestrzeni bez kosztownego i czasochłonnego remontu. Są przy tym funkcjonalne i estetyczne.

Inspirowane: Conceptspace.com.pl – projekty biur warszawa

Reklama

Reklama

Polecamy