Jeżeli w łazience utrzymuje się nieprzyjemny zapach, należy zastanowić się nad przyczyną problemu i jak najszybciej sięgnąć po sprawdzone metody. Jak wybrać najlepsze rozwiązania? Szczegóły w niniejszym poradniku!

Brzydki zapach w łazience – przyczyny problemu

Przyczyną brzydkiego zapachu najczęściej jest niedostateczna czystość w toalecie. Wówczas wystarczy kupić odpowiednie środki czyszczące i dezynfekujące, aby szybko i sprawnie pozbyć się kłopotu. Najlepszym rozwiązaniem będą oczywiście preparaty uznanych producentów, które wykazują bardzo wysoką skuteczność w starciu ze szkodliwymi mikroorganizmami. Dzięki temu czyszczenie nie powinno trwać zbyt długo. 

Zdarza się jednak, że czystość w toalecie utrzymuje się na wzorowym poziomie, a nadal pojawia się nieprzyjemny zapach. Przyczyną takiego stanu może być wyparowanie wody z syfonu w kierunku urządzeń sanitarnych. Wtedy należy uzupełnić zamknięcie wodne. Kluczowym aspektem będzie również odpowiednia wentylacja kanalizacji. 

Jak utrzymać czystość w łazience?

Regularne sprzątanie łazienki sprawi, że miejsce to stanie się prawdziwym centrum relaksu dla wszystkich domowników. Pamiętaj o dokładnym czyszczeniu umywalki, brodzika, wanny i muszli klozetowej. Ponadto należy bardzo dokładnie umyć podłogę oraz zadbać o czystość w trudno dostępnych miejscach.

Aby zatroszczyć się o miły zapach w łazience, można sięgnąć po kostkę toaletową. Doskonale sprawdzi się również odświeżacz powietrza spray. Na rynku obecnych jest bardzo wiele takich produktów, jednak przed dokonaniem zakupu, warto zastanowić się, jak dokonać właściwego wyboru. 

Kostka toaletowa

Kostki toaletowe znaleźć można w wielu sklepach. Te najpopularniejsze po rozpakowaniu wystarczy umieścić w muszli klozetowej. Oferta producentów obejmuje również modele do zainstalowania wewnątrz spłuczki. Każde z tych rozwiązań będzie skuteczne, jeśli tylko mowa o zawieszkach uznanych marek. Kostka toaletowa dostępna jest również w wersji ekologicznej – to biodegradowalny produkt, który nie zawiera szkodliwych dla wód powierzchniowych fosforanów. 

Dobra kostka toaletowa doskonale neutralizuje przykre zapachy i wprowadza do łazienki zupełnie nowy aromat. Szeroki wybór tychże produktów sprawia, że każdy może znaleźć idealne rozwiązanie do swojej łazienki. 

Odświeżacz powietrza w sprayu

Kolejnym rozwiązaniem na ładny zapach w łazience jest odświeżacz powietrza spray. Wystarczy umieścić go w pomieszczeniu, a w razie potrzeby rozpylić aromat. W odróżnieniu od wielu innych odświeżaczy ten model może być użyty w dowolnym momencie, co zapewnia ponadprzeciętną wygodę. Domownicy nie muszą już się martwić, że zapach będzie zbyt intensywny. 

Wybierać można spośród wielu atrakcyjnych aromatów. Doskonale sprawdzają się kwiatowe kompozycje, chociaż to tylko jedno z wielu polecanych rozwiązań. Dobrą praktyką jest stosowanie zarówno kostki toaletowej, jak i odświeżacza w sprayu. Wówczas łazienka stanie się miejscem przyjaznym i pachnącym przez długi czas.

Reklama

Reklama

Polecamy