Zastanawiasz się nad zakupem nowego telefonu? Co jednak zrobić ze starym smartfonem, którego używaliśmy dotychczas? Jeżeli nie kolekcjonujesz telefonów lub nie posiadasz rodzeństwa czy znajomych, którzy mogliby przejąć taki spadek, pozostaje Ci jedynie sprzedaż.
Co zrobić ze starym telefonem?
Odsprzedając swój stary telefon, możemy zarobić sporą sumę pieniędzy. Wszystko zależy jednak od modelu i stanu telefonu. Jedną z dostępnych opcji jest sprzedaż smartfona w komisie.
Jak korzystnie dla nas sprzedać telefon w miejscu, jakim jest komis gsm Warszawa? Wiadomo, że komis jest o wiele szybszym rozwiązaniem niż sprzedaż sprzętu na portalu ogłoszeniowym, ponieważ w komisie dostaniemy gotówkę od ręki. Wielu decyduje się na komisy telefonów Warszawa właśnie z tego względu, że pieniądze wypłacane są od zaraz. W tego typu miejscach propozycje cenowe za towar są jednak zazwyczaj nieco niższe niż na wszelkiego rodzaju serwisach aukcyjnych. W komisach płacimy za komfort, czyli szybką i pewną transakcję.
Jak wygląda kwestia umowy w komisie?
Sprzedaż starego telefonu w miejscu, takim jak komis gsm Warszawa jest korzystny zwłaszcza pod względem formalnym, ponieważ zawsze dostajemy umowę sprzedaży, czyli dokument gwarantujący, iż wszelkie prawa do sprzedanego przez nas smartfona przechodzą teraz na komis. Jest to istotne z tego względu, iż nikt dwa dni po sprzedaży telefonu nie zadzwoni z informacją, że na przykład smartfon jest zepsuty i prosi o zwrot pieniędzy. W komisach nie ma tego problemu – sprzedajesz swój sprzęt, otrzymujesz gotówkę i o nic więcej nie musisz się martwić.
Co z wyceną w komisach?
Wycena smartfonów w komisach to jedna z najbardziej wrażliwych kwestii. Istnieje wiele komisów, które kupują sprzęt od swoich klientów z obniżoną cenę z zamiarem odsprzedaży z zyskiem. Nie od dziś wiadomo bowiem, że komisy telefonów Warszawa, nie kolekcjonują smartfonów i skupiony sprzęt oferują do sprzedaży.
Sprzedaż telefonu w komisie – krok po kroku
Sprzedaż używanego smartfona w komisie obejmuje etapy, takie jak:
- Ocena stanu smartfona – po przyniesieniu sprzętu do komisu, obsługa sprawdza jego stan i ustala z klientem ewentualne zarysowania czy uszkodzenia.
- Wycena telefonu – cena ustalana jest na podstawie kilku czynników (m.in. cena rynkowa danego modelu). Dzięki temu wiadomo, ile średnio jest wart sprzedawany przez klienta telefon.
- Marża – otwarcie proponowana jest konkretna kwota, biorąc pod uwagę realną cenę sprzedażową smartfona oraz marżę. Oczywiście zawsze jest możliwość negocjacji.
- Umowa – po ustaleniu odpowiedniej ceny telefonu podpisywana jest umowa sprzedaży, której celem jest zabezpieczenie interesów obu stron.
- Wypłata pieniędzy – po podpisaniu umowy klient od ręki otrzymuje ustaloną kwotę pieniędzy.
Czy wszystkie modele telefonów nadają się do sprzedaży w komisach?
Jeżeli twój smartfon jest wiekowy lub dość niszowy, wtedy jego wycena może potrwać nieco dłużej. Często zdarza się tak, że jest duży popyt na starsze modele telefonów, dlatego, jeżeli chcemy sprzedać nasz sprzęt, zawsze warto zapytać, czy komis jest chętny, aby go od nas odkupić.
Sprzedaż telefonu w komisie to w wielu sytuacjach najlepsze możliwe rozwiązanie. Komisy zawsze stawiają bowiem zadowolenie klienta na pierwszym miejscu. Jeżeli zamierzamy zmienić telefon, warto udać się ze swoim używanym smartfonem do wybranej placówki i uzgodnić ze sprzedawcą najdogodniejsze dla nas warunki sprzedaży.
źródło: mobisklep.eu – naprawa tabletów