Spedycja lub transport to elementy działania nie tylko firm, które swoją działalność opierają stricte o przewóz towarów, ale także przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych. Czy SPEDTRANS 8 może być pomocny także w Twojej firmie?

SPEDTRANS 8 – co to za program

Prezentowane oprogramowanie to system wspomagający zarządzanie transportem i spedycją. Wykorzystywany jest w celu zautomatyzowania procesów logistycznych w firmach. Dzięki swojej funkcji pozwala na efektywną organizację i zarządzanie wszystkimi elementami  procesu transportowego.

Zaletą tego oprogramowania jest całościowe podejście do wszystkich elementów działania przedsiębiorstwa. Jego zastosowanie pozwala na komplementarne i kompletne zautomatyzowanie wszystkich procesów w firmie oraz zalecane jest tym przedsiębiorstwom, w których funkcjonuje komórka specjalizująca się w transporcie, spedycji lub logistyce towarów.

SPEDTRANS 8 stworzono tak, aby mógł obsługiwać wszystkie procesy w przedsiębiorstwie, w którym w ramach prowadzonej działalności, realizuje się transport lub spedycję towarów, tj.:

 • przyjęcie zamówienia na usługę;
 • wystawianie zleceń transportowych na wszystkie środki transportu;
 • wystawianie listów przewozowych i etykiet;
 • wystawianie upoważnień do towaru;
 • wystawianie załączników dla kontrahenta i przewoźnika;
 • wystawianie zleceń wyjazdu/załadunku, kart drogowych;
 • rozliczenie paliwa, rozliczenie kilometrów pustych i ładownych;
 • podpięcie i rozliczenie dokumentów kosztowych w tym delegacji;
 • wystawienie dokumentu sprzedaży za usługę;
 • windykację zaległych należności;
 • wydanie danych do zewnętrznego systemu FK.

Program nie tylko dla firm transportowych

SPEDTRANS 8 to program zarówno dla firm transportowych i spedycyjnych, jak przedsiębiorstw specjalizujących się w innych branżach, ale dążących do zautomatyzowania procesów logistycznych. Szeroki wachlarz modułów sprawia, że każda firma realizująca w swoim zakresie zadania transportowe z powodzeniem może zastosować SPEDTRANS 8 w prowadzonej działalności.

W ramach systemu, oprócz modułów stricte związanych z transportem i spedycją (w tym flota pojazdów, kierowcy) znajdują się moduły związane z:

 • finansami,
 • sprzedażą i rozliczeniami,
 • towarami,
 • kontrahentami,
 • pracownikami.

Ponadto oprogramowanie daje możliwość rozbudowania funkcji użytkowników programu i tworzenia szerokiego spektrum raportów i analiz ułatwiających zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa.

SPEDTRANS 8 to także platforma programistyczna pozwalająca na szeroką integrację z różnorodnymi programami zewnętrznymi typu finansowo-księgowego, bankowością internetową, serwerami mapowymi, systemem GPS czy giełdą TRANSPOREON i operatorami logistycznymi. Sprawdza się także jako środek do współpracy z komunikatorami i giełdami transportowymi, a nawet wykorzystuje do komunikacji bramkę SMS czy e-mail.

Elastyczność zastosowań

Niewątpliwą zaletą SPEDTRANS 8 jest jego elastyczność, dzięki której można go zastosować do firm o różnej specyfice działania pochodzących z różnorodnych branż przemysłu. Tu kluczową rolę gra jego skalowalność oraz możliwość włączania i wyłączania poszczególnych modułów programu w celu kompletnego dostosowania działania do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa.

Dla firm funkcjonujących na rynku niewątpliwą zaletą tego systemu będzie jego zdolność integracji z innym oprogramowaniem zastosowanym już w firmie – w tym programami księgowymi, magazynowymi czy systemami klasy ERP i WMS.

Jednakże największą zaletą SPEDTRANS 8 jest jego modułowość i skalowalność – każda firma wybiera z ogólnego pakietu wyłączne te moduły, które odpowiadają jej działalności. Co więcej, w trakcie rozwoju firmy, zmiany struktury zatrudnienia, rozwoju kontrahentów czy rozszerzenia prowadzonej działalności istnieje możliwość rozbudowy systemu o kolejne funkcjonalności. Warto dodać, że każdy użytkownik płaci wyłącznie za te funkcje, z których korzysta, co zasadniczo przyczynia się do zwiększenia konkurencyjności danej firmy na rynku.

Duże znaczenie ma także zastosowanie SPEDTRANS 8 w firmach o zróżnicowanej strukturze organizacyjnej. Program umożliwia zarówno pracę wielostanowiskową przez współdzieleniu bazy klient-serwer, jak i pozwala na pracę zdalną z różnych lokalizacji czy też w chmurze.

Zapraszamy po więcej informacji na stronę: listprzewozowy.com.pl